"Jeśli posieję "oscypki", to wyrosną małe baranki?". Leśnicy szukają właściciela "niezwykle śmierdzącego" znaleziska

"W lasach zwierzęta nie zostawiają śmieci. Ludzie tak. Prosimy - zachowuj się jak zwierzę" - głosi hasło na wjeździe do pewnego lasu. Takie hasło powinno być chyba w każdym polskim lesie, a z pewnością na terenie Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.

"Niezwykle śmierdzące" znalezisko w lesie

Kilka dni temu na Facebooku wspomnianego Nadleśnictwa pojawił się przykry post. Okazało się, że ktoś postanowił zrobić z lasu śmietnik i wyrzucić do niego całą masę serków typu góralskiego.

Czy jeśli posieję serki przypominające "oscypki", to wyrosną nam małe baranki?

- pytają leśnicy. Jak widać, podeszli do tematu w humorystyczny sposób. Jednak przesłanie jest całkiem poważne.

Zobacz wideo Pyszne dania z kurkami. Wypróbuj te przepisy

Las to nie śmietnik

Pomijając przyjemność osób, które wybierają się tam na przechadzki czy grzybobranie, śmieci w nim pozostawiane stanowią ogromne zagrożenie dla zwierząt. Pamiętajmy o tym, że to, że zwierzę coś zje, nie znaczy, że jest to dla niego dobre. To samo dotyczy naszych pupili i to samo odnosi się do zwierząt leśnych i wszystkich innych. Nawet jeszcze dobre produkty mogą źle wpływać na organizmy, jak na przykład chleb rzucony kaczkom w stawie. A co dopiero te zepsute!

Zostało ci trochę chleba i dokarmiasz nim ptaki? Możesz im tylko zaszkodzićZostało ci trochę chleba i dokarmiasz nim ptaki? Możesz im tylko zaszkodzić

Przy okazji przypominamy najważniejsze zasady grzybobrania. Jednak nie tylko grzybiarze powinni zwrócić uwagę na niektóre punkty:

Chodzisz na grzyby? Tych błędów lepiej się wystrzegaj. Oto 10 zasad grzybiarzaSezon na grzyby: Nawet doświadczeni grzybiarze popełniają te błędy

Leśnicy szukają osoby, która wyrzuciła zepsute serki do lasu. Mają w tym pomóc nagrania z fotopułapek. My liczymy na to, że właściciel się odnajdzie oraz że takich sytuacji będzie coraz mniej.

Więcej o: