Która papryka jest słodka, a która kwaśna? Prosty test daje odpowiedź w sekundę

Wiele osób przy wyborze tego warzywa kieruje się jego kolorem, ceną i świeżością. W internecie można także spotkać się z teorią, że po wyglądzie papryki możemy poznać czy warzywo jest słodkie, czy kwaśne. Brzmi ciekawie, ale czy to prawda?

Bez wątpienia stwierdzenie, że smak papryki możemy poznać po jej kształcie jest intrygujące. Teoria na temat smaku papryki ze względu na jej wygląd została stworzona w internecie i szybko go podbiła. Wywołała masę komentarzy na TikToku i pobudziła internautów do dyskusji.

Czym charakteryzuje się papryka słodka według tej teorii?

Według internautów ten rodzaj papryki zawiera 4 wybrzuszenia. Jej smak jest słodszy i posiada więcej pestek niż papryki z mniejszą ilością wybrzuszeń. Idealnie pasuje do kanapek, przekąsek, a także jako dodatek do hummusu i dipów.

Papryka płci żeńskiejPapryka płci żeńskiej Shutterstock

Jak rozpoznać paprykę kwaśną?

Papryka o bardziej kwaśnym smaku według filmiku posiada tylko 3 wybrzuszenia. Mają one w sobie mniej pestek i doskonale pasują do dań duszonych. Możesz je wykorzystać do leczo, a także dobrze smakują w wersji faszerowanej.

Papryka płci męskiejPapryka płci męskiej Shutterstock

Internauci doszukują się pewnej teorii, która zahacza o podane przez nas różnice na temat papryk. Okazuje się, że niektórzy podejrzewali, iż rozbieżność smakowa mogła wynikać z różnej płci warzyw. Według komentarzy słodsza papryka ma płeć żeńską, a ta kwaśniejsza męską.

Z naukowego punktu widzenia

David Karp, pomolog z Uniwersytetu Kalifornijskiego w 2013 roku zdementował tę teorię mówiąc

Przypuszczenie, że są papryki męskie i żeńskie to nieprawda. To warzywo, które z botanicznego punktu widzenia jest owocem rośliny, nie ma płci.

Teorii na temat, dlaczego papryka różni się smakiem jest kilka. Nie patrząc jednak na to czy papryka ma płeć czy nie, bez wątpienia możemy stwierdzić, że jest ona smaczna, uniwersalna i zdrowa.

Więcej o: