Czy są jeszcze grzyby? Zdjęcie Nadleśnictwa Baligród nie pozostawia wątpliwości

Sezon na grzyby powoli dobiega końca. Choć późna jesień nie oznacza definitywnego braku grzybów, z pewnością jest ich już mniej niż w szczycie sezonu. Miłośnicy grzybobrania, którzy nadal liczą na zbiory, nie powinni jednak rezygnować. Weekendowy post Nadleśnictwa Baligród na Facebooku nie pozostawia wątpliwości, że wciąż warto próbować.

Czy są jeszcze grzyby? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Szczyt sezonu już za nami, nie oznacza to jednak, że te leśne skarby zniknęły na dobre. Nadal, po sprzyjających warunkach pogodowych, można natknąć się na sporo okazów. Udowadniają to leśnicy z bieszczadzkiego Nadleśnictwa Baligród.

W pierwszy listopadowy weekend na Facebooku nadleśnictwa został opublikowany post ze zdjęciami pięknych grzybowych kapeluszy. "Popadało... Słychać, jak rosną" - napisali leśnicy.

Komentujący też nie mają wątpliwości, czy są jeszcze grzyby. Wiele osób wstawiało zdjęcia swoich niedawnych zbiorów. Inni dodawali, że faktycznie u nich również nadal można spotkać wiele wspaniałych rarytasów.

Rosną i rosną ,i końca nie widać.
Jeszcze rosną, mam grzybów pełny kosz.
U mnie też rosną, kozaczki bliźniaczki

- pisali użytkownicy.

Zobacz wideo Pyszne dania z kurkami. Wypróbuj te przepisy

Czy są jeszcze grzyby? Warto sprawdzać raporty

Jeżeli zastanawiacie się, czy są jeszcze grzyb i gdzie najlepiej ich szukać, możecie śledzić dostępne w sieci raporty. Na stronie grzyby.pl regularnie publikowane są doniesienia na ten temat. W komentarzach można przeczytać, że choć zbiory są zdecydowanie uboższe, nadal można znaleźć prawdziwki, maślaki, czasem podgrzybki czy rydze.

Dla tych, którzy obfite zbiory mają już za sobą i rozmyślają nad tym, co zrobić z grzybami, mamy kilka porad dotyczących suszenia grzybów i ich przechowywania. Ważne, aby wystrzegać się kilku błędów, które mogą doprowadzić do zepsucia się zebranych okazów.

Więcej o: