Zapytaliśmy przedszkolaków, czego nauczyli ich dziadkowie i za co ich kochają. "Babcia gotuje najlepiej na świecie"

Babcie i dziadkowie to wyjątkowe osoby w życiu większości dzieci. Z okazji ich święta zapytaliśmy przedszkolaków, czego się od nich nauczyli, za co ich kochają i co ich babcie oraz dziadkowie robią najlepiej. Jesteście ciekawi odpowiedzi?

Więcej o Dniu Babci i Dniu Dziadka przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nie od dziś wiadomo, że przepisy babć (a czasem też dziadków) to najlepsze przepisy na świecie. Potrawy zawsze się udają i smakują dokładnie tak, jak powinny. Do tego babcie zazwyczaj znają całą masę trików, metod i patentów, które ułatwiają gotowanie i sprawiają, że dania z ich przepisu są bezbłędne. 

Nic więc dziwnego, że kiedy zapytaliśmy w jednym z przedszkoli, czego dzieci nauczyły się od babć i dziadków, jedną z najczęstszych odpowiedzi było gotowanie. Dzieci wymieniały m.in. robienie pierogów, naleśników czy ciast np. szarlotki. Przyznały też, że ich dziadkowie robią najlepsze na świecie obiady czy lukier do pierniczków. Jesteście ciekawi, co jeszcze powiedziały maluchy? Obejrzyjcie nasze wideo. 

Zobacz wideo Dzieci opowiadają, czego nauczyli ich dziadkowie

Trzeba przyznać, że gdy ogląda się to wideo, łzy same cisną się do oczu. Widać, że dzieci bardzo doceniają to, ile czasu spędzają z nimi babcie i dziadkowie i jak wartościowych rzeczy ich uczą. Kto wie, może wśród tych maluchów są przyszli szefowie kuchni?

Więcej o: