Jest aż trzy razy tańszy od Thermomiksa. Lidl szykuje promocję. Robot z Biedronki kosztuje jeszcze mniej

Lidl szykuje promocję, podczas której klienci sklepu będą mogli po jeszcze niższej cenie kupić robot kuchenny Monsieur Cuisine Smart, potocznie nazywany Lidlomiksem. Urządzenie ma zarówno swoich fanów, którzy uważają, że jest lepsze niż Thermomix, m.in. ze względu na cenę, jak i przeciwników, dla którzy twierdzą, że jest znacznie mniej zaawansowane technicznie. Nie są to jednak jedyne sprzęty tego typu na rynku. Swój robot kuchenny ma również Biedronka. Jest tańszy nawet od tego z Lidla.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Robot z Lidla będzie tańszy o 500 zł. Kosztuje trzy razy mniej niż Thermomix

Promocja na robot Monsieur Cuisine Smart ma potrwać od 12 do 14 czerwca. W tym czasie tzw. Lidlomix będzie kosztować 1999 zł, co oznacza, że chętni zapłacą za niego trzy razy mniej, niż zapłaciliby za Thermomix. To drugie urządzenie kosztuje bowiem obecnie 5995 zł.

Co trzeba zrobić, by kupić sprzęt w promocji? Po pierwsze robot będzie dostępny tylko w sklepach stacjonarnych. Nie będzie go więc można nabyć przez internet. Po drugie trzeba zainstalować na telefonie aplikację Lidl Plus. Tylko jej posiadacze będą mogli kupić Monsieur Cuisine Smart w promocyjnej cenie.

Zobacz wideo Te wynalazki zna cały świat. Wiesz, że są dziełem Polaków?

Jakie funkcje ma do zaoferowania robot kuchenny z Lidla? Można w nim gotować na parze, siekać, mielić, miksować, zagniatać, smażyć oraz gotować sous vide. Urządzenie posiada 10-stopniową regulację prędkości z dodatkową funkcją turbo. W Lidlomiksie został zainstalowany ośmiocalowy wyświetlacz dotykowy o wysokiej rozdzielczości. Robot jest też wyposażony w Wi-Fi, które pozwala na aktualizowanie przepisów kulinarnych. Na ten moment w języku polskim dostępnych jest ich 855. Można je znaleźć na oficjalnej stronie urządzenia. Osoby, które zainstalują aplikację Monsieur Cuisine Smart, mogą np. przeliczyć ilość składników do dań na cały tydzień i zaplanować zakupy na cały tydzień. 

Biedronka też ma swojego robota. Kosztuje jeszcze mniej

Lidlomix nie jest jednak najtańszą opcją na rynku. Podobne urządzenie w nieco niższej cenie - za 1399 zł - można kupić też w Biedronce. Dyskont ma w swojej ofercie robot kuchenny o nazwie Hoffen Chef Express. Co można w nim robić? Oczywiście gotować, ale też podgrzewać, ważyć, siekać, mieszać, gotować na parze, wyrabiać i ubijać ciasto, blendować, a także miksować i emulgować.

Robot z Biedronki, podobnie jak ten z Lidla, też ma 10-stopniową regulację prędkości z funkcją turbo. Ponadto posiada pięć programów automatycznych: powidła, zupy, gotowanie na parze i ugniatanie ciasta w dwóch wersjach - 500 g i 800 g. Hoffen Chef Express również łączy się z Wi-Fi, dostępna jest też aplikacja, która pozwala robić listę zakupów, sterować robotem i dodawać nowe przepisy - na razie jest ich 220.

Jeżeli więc ktoś rozważa zakup wielofunkcyjnego robota kuchennego, powinien uważnie zapoznać się z ofertą różnych producentów i sam zdecydować, która opcja najbardziej mu odpowiada. Pod uwagę warto wziąć nie tylko cenę danego produktu, lecz także jego parametry techniczne i funkcje, które posiada. Być może po wnikliwej analizie ktoś uzna, że woli wybrać jeszcze inne urządzenie, niż te wspomniane w artykule.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.