Domki z piernika i świąteczne wieńce to już przeszłość? Teraz robi się je a la deska serów

Domek z piernika i świąteczny wieniec mają nowe oblicze. Podane a la deska serów są prawdziwym hitem na te święta. Wykonanie? Zachwycające.

Domki z piernika na zdecydowanie inną nutę

Nadal nie zrobiliście świątecznego wieńca? Z zazdrością oglądacie zdjęcia pięknych piernikowych chatek - na przykład tych, o których pisaliśmy niedawno?

Nic straconego. W tym roku prawdziwym świątecznym hitem są domki lub wieńce podane a la deska serów. Ich przygotowanie nie jest bardziej skomplikowane niż zbudowanie chatki z piernika, a efekt - zachwycający.

Jakie składniki przygotować? Weźcie to, co lubicie najbardziej: niewielkie pierniczki, owoce, sery, kabanosy, kawałki pieczonego mięsa, paluszki, krakersy... 

Zobacz wideo Sprawdźcie też, jak zrobić inną świąteczną przekąskę. Oto drożdżowe bałwany!

Jak zrobić wieniec świąteczny a la deska serów?

Wystarczy odrobina fantazji! To doskonały pomysł, jeśli w zerówce lepiej wam wychodziło układanie puzzli czy mozaiki niż budowanie z klocków. Ważne, by było kolorowo! Zobaczcie, jak zrobili je użytkownicy Instagrama.

 
 
 

Jak zrobić chatkę świąteczną?

Budowanie z klocków Lego zawsze było waszą mocną stroną? Koniecznie zainspirujcie się tymi zdjęciami. W razie czego pamiętajcie, że w tym roku wszystko zostaje w rodzinie - nawet jeśli dach pięknej chatki runie przed podaniem. 

 
 
 

Z takich świątecznych przekąsek z pewnością ucieszą się ci, którzy nad czekoladę wolą kilka plasterków salami lub parę kosteczek sera. My nie zajmujemy stron, bo uwielbiamy jedzenie i na słodko, i na słono.

A wy? Co sądzicie o takich nietypowych wersjach świątecznych przekąsek? Może spróbujecie w tym roku? Jeśli tak, koniecznie dajcie nam znać na Facebooku i Instagramie.

Więcej o: