Biedronka i Lidl wydłużają czas otwarcia przed Wielkanocą

Od początku kwietnia obowiązują obostrzenia, według których na terenie sklepu może przebywać jedynie tylu klientów, ile wynosi trzykrotność liczby kas w danym punkcie. Aby obsłużyć wszystkich, najpopularniejsze dyskonty będą otwarte dłużej.

Biedronki i Lidle otwarte dłużej

Przez koronawirusa w sklepach rosną kolejki. By nieco rozładować tłumy, zarządy Biedronki i Lidla postanowiły przedłużyć godziny otwarcia sklepów w okresie przedświątecznym.

Sklepy sieci Biedronka od 2 kwietnia będą czynne od godziny 6 do 24. Wydłużony czas otwarcia obowiązuje także w niedzielę 5 kwietnia, która jest niedzielą handlową. W dniach 7-10 kwietnia sklepy sieci będą czynne przez całą dobę. Jeżeli w konkretnych placówkach nie będzie to możliwe, odpowiednie informacje będą zamieszczone bezpośrednio w punkcie.

Sklepy sieci Lidl również wydłużają czas otwarcia – także będą czynne od 6 do 24. Całodobowo będą czynne tylko w największych miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi i Kielcach.

Zobacz wideo Płyn do dezynfekcji - jak zrobić go samodzielnie w domu?

W sklepach obydwu sieci jest również obowiązek noszenia jednorazowych rękawiczek (zapewnianych przez sklep). Klienci powinni także zachowywać odpowiednią odległość od innych osób.

Więcej o: