Rosół to magiczna zupa, bowiem pyszna jest sama w sobie, ale można ją też przekształcić w wiele innych potraw. I nie mówimy tylko o słynnej pomidorówce, która niemal zawsze pojawia się w poniedziałek. W zasadzie na rosole nie muszą powstawać wyłącznie zupy. Na jego bazie można przygotować na przykład gulasze, sosy czy pyszne risotto.
Nad rosołem można spędzić pół dnia - trud i czas z pewnością wynagrodzi przepyszny, bogaty smak zupy. Można jednak podejść do sprawy na skróty. Tu znajdziecie przepis na ekspresowy rosół, tu na domową kostkę rosołową, a poniżej wersję wymagającą nieco więcej pracy.
Składniki:
Krok po kroku:
Zobaczcie także porady i triki nie tylko dla początkujących. Dzięki nim staniecie się mistrzami rosołu.
Co zrobić z mięsem z rosołu? Są fani jedzenia gotowanej kury wprost z wody. To jednak niejedyne rozwiązanie. Można nafaszerować nim pierogi albo zawinąć je w ciasto i przyrządzić pyszne paszteciki - idealnie zgrają się z barszczem, który stworzycie na bazie rosołu.
Składniki:
Ciasto:
Farsz:
Dodatkowo:
Sposób przygotowania:
Skoro mamy już paszteciki, poza przyrządzić barszcz. By nie bawić się w gotowanie go od podstaw, warto wykorzystać rosół, który został nam z poprzedniego dnia. Taki barszcz na rosole sprawdzi się doskonale, gdy nie mamy ochoty spędzać w kuchni kilku godzin. Do jego przygotowania można także wykorzystać bulion, który zawekowaliśmy kilka tygodni wcześniej.
Składniki:
Sposób przygotowania:
Zobacz także, jak przechowywać warzywa, by jak najdłużej pozostały świeże. Mamy kilka myków.
Jeśli lubicie rozwiązania ekonomiczne, ale nie nudne, ten przepis jest dla was. Do przygotowania burgerów z szarpanym mięsem można wykorzystać to z gotowania rosołu. Dodatek sosu barbecue będzie dobrym kamuflażem drobiu, który będzie udawał wieprzowinę. Takie burgery to strzał w dziesiątkę i dla dorosłych, i dla dzieci.
Składniki na dwa burgery:
Sposób przygotowania:
W wielu polskich rodzinach trudno wyobrazić sobie obiad bez ziemniaków. Czasem jednak gotuje się ich więcej, niż było planowane. Co z nimi zrobić? Klasyczną propozycją są kluski, kopytka czy placki. My jednak lubimy niestandardowe rozwiązania i podrzucamy wam przepis na pieczone gniazdka.
Składniki:
Dodatkowo:
Sposób przygotowania:
Takie gniazdka sprawdzą się idealnie zarówno na obiad, jak i kolację. Można podawać je z ulubionym sosem lub sałatką warzywną.
Robiliście spaghetti po bolońsku i zostało wam sporo mięsnego sosu? Jeśli należycie do grona osób, które nie lubią przez kilka dni jeść tego samego dania, zróbcie tartę. Do środka można włożyć właściwie jakikolwiek farsz - może zostały wam warzywa z zupy albo sos serowy. Warto kombinować.
Składniki:
Sposób przygotowania: