Jeden trik odmieni zwykłą zupę pomidorową. Wystarczy patelnia i łyżka masła

Pomidorowa nosi miano królowej polskich zup i bardzo często gości na naszych stołach. Łatwa w przygotowaniu i aromatyczna w smaku nigdy się nie nudzi. Jeśli chcesz spróbować nowego smaku ulubionej zupy, zastosuj pewien trik - zachwyt gwarantowany.

Więcej przepisów znajdziesz na Gazeta.pl.

Zupę pomidorową kochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Można przygotować ją na kilka sposobów, jednak najpyszniejsza wychodzi z kawałków pomidorów. Poza sezonem warto mieć w kuchni puszkę krojonych pomidorów, które również idealnie nadają się do naszej ulubionej zupy. Aby pomidorowa zyskała nowy charakter, oprócz pomidorów w puszcze i aromatycznego bulionu, potrzebne będzie masło i patelnia.

Podsmażone na maśle pomidory odmienią zwykłą zupę pomidorową

Do przygotowania "zupełnie odmienionej pomidorowej" potrzebujesz:

  • litr bulionu warzywnego
  • 2 puszki krojonych pomidorów
  • garść natki pietruszki
  • 2 łyżki gęstej śmietany lub serka mascarpone
  • dwie łyżki masła
  • przyprawy: bazylia, oregano, sól, pieprz
  • 2-3 ząbki czosnku

Przygotowanie:

Zobacz wideo

Na patelni rozgrzewamy masło i dodajemy przeciśnięty przez praskę czosnek. Gdy czosnek zacznie uwalniać swój aromat - wrzucamy pomidory z puszki i całość smażymy na dużym ogniu kilka minut. Doprawiamy solą, pieprzem i ziołami. W międzyczasie w garnku rozgrzewamy bulion z dodatkiem natki pietruszki. Do gorącego bulionu przekładamy pomidory z patelni i całość gotujemy kilka minut. Następnie całość miksujemy i trzymamy na niewielkim ogniu przez 15-20 minut. Jeżeli lubimy zaprawiane zupy, dodajemy zahartowaną śmietanę lub mascarpone. Tak przygotowana pomidorowa zachwyci cię swoim delikatnym smakiem i aksamitną teksturą. Podawaj z ulubionym makaronem lub czosnkową grzanką.

Wskazówka: Idealnie sprawdzi się także bulion warzywny bądź po prostu zwykły rosół. Warto zawsze mieć w zamrażarce porcję bulionu - wtedy naszą ulubioną zupą możemy cieszyć kiedy tylko przyjdzie nam ochota.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.