Jak rozmrozić lodówkę i zamrażarkę? Skuteczne sposoby na szybkie pozbycie się lodu

Dobrze działające sprzęty AGD ułatwiają nam codzienne czynności. Musimy więc o nie odpowiednio zadbać, by służyły nam jak najdłużej. Tak jest z lodówką i zamrażarką, które trzeba regularnie rozmrażać. Jak zrobić to szybko i skutecznie?

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Sylwia Majcher: Lodówka jest sklepem pierwszego wyboru

Sprzęty AGD służą nam przez całe życie. Dzięki nim możemy cieszyć się świeżym jedzeniem i szybkimi obiadami. Szczególną uwagę warto zwrócić na lodówkę i zamrażarkę. Wymagają one specjalnego traktowania, gdyż co jakiś czas należy je rozmrażać. To sprawi, że produkty znajdujące się w nich nie będą nieświeże lub zepsute. Jak często trzeba rozmrażać lodówkę i zamrażarkę? Co należy zrobić?

Cytryna skutecznie usuwa przykre zapachyNieprzyjemny zapach z lodówki? Pomogą m.in. fusy z kawy i cytryna

Dlaczego trzeba rozmrażać lodówkę i zamrażarkę?

Gruba warstwa lodu, która osadza się na ściankach, sprawia, że wewnątrz sprzętu AGD jest mało miejsca. To może wpłynąć na działanie lodówki i zamrażarki. Co to oznacza? Urządzenia będą potrzebowały więcej prądu, by dobrze pełnić swoją funkcję. Ponadto jedzenie znajdujące się w nich może być niezdatne do spożycia. Tego należy unikać. Warto również pamiętać o regularnym myciu i czyszczeniu wyposażenia co kilka tygodni.

Lodówka i zamrażarka - jak często rozmrażać?

Częstotliwość rozmrażania urządzenia zależy od modelu. W przypadku starszych należy robić to, co dwa miesiące. Nowsze sprzęty, które mają technologię No Frost, wymagają tego co pół roku. W przypadku zamrażarki jest podobnie. Rozmrażanie lodówki może trwać nawet do kilkunastu godzin. Wszystko zależy od ilości lodu, jaka się tam nagromadziła. 

Jak odetkać zapchany zlew, gdy nie macie specjalnych preparatów? Oto nasz poradnikJak odetkać zapchany zlew, kiedy nie masz specjalnych środków? Wykorzystaj produkty, które masz już w kuchni

Jak rozmrozić lodówkę i zamrażarkę krok po kroku?

Co należy zrobić, by skutecznie rozmrozić lodówkę i zamrażarkę? Postępuj zgodnie z instrukcją:

  1. Opróżnij wnętrze i zapewnij produktom izolację. 
  2. Pod sprzętem ułóż ściereczki lub postaw miski.
  3. Ureguluj temperaturę do 0 i wyłącz zasilanie.
  4. Zabezpiecz kable przed wodą, by uniknąć spięcia.
  5. Szuflady i półki wyjmij oraz dokładnie umyj. W tym celu możesz użyć ciepłej wody lub wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń.
  6. Poczekaj, aż lód się rozpuści i wyczyść lodówkę. Od razu po tym wytrzyj wnętrze do sucha.
  7.  Zamknij drzwiczki i włącz zasilanie.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: