Wyrzucasz skórkę od ogórka? To błąd. Ma idealne zastosowanie... podczas sprzątania

Skórki z ogórka powszechnie traktujemy jako odpadki. Jak się jednak okazuje, posiadają wiele cennych właściwości. Dzięki nim możesz pozbyć się zaparć, wyczyścić łazienkę, ale także zadbać o urodę. Zaoszczędzisz w ten sposób czas i pieniądze potrzebne na wybór sklepowych środków czystości czy kosmetyków.

Ogórek to warzywo, o którym zdawać by się mogło, że wiemy wszystko. Jest znany ze swoich właściwości odżywczych, polecany osobom na diecie odchudzającej i po prostu smaczny. Nie każdy jednak wie, jak można wykorzystać nie tylko miąższ z ogórka, lecz także skórkę.

Zobacz wideo Nowy sposób na ogórki małosolne. Zrób je na sucho!

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Skórka z ogórków: naturalny sposób na higienę w kuchni i w łazience

Czy wiesz o tym, że skórka może posłużyć za naturalny środek czyszczący? Wystarczy zetrzeć lub drobno ją pokroić i wymieszać ze szczyptą soli. W ten sposób uzyskasz konsystencję pasty, która poradzi sobie nawet z tymi zanieczyszczeniami, których trudno się pozbyć przy pomocy najsilniejszych preparatów. Za pomocą tego ekologicznego środka czystości można usunąć brud nie tylko z umywalki, wanny czy kabiny prysznicowej, lecz także z kafelków w łazience. 

Skórka z ogórka: naturalny środek na zaparcia

Choć skórka z ogórków sama w sobie nie jest zbyt smaczna i lepiej nie spożywać samych obierek, to jednak nie warto całkiem się ich pozbywać. Zamiast tego można wkroić całą zawartość ogórka do sałatki. Skórka jest bowiem źródłem błonnika, który pozytywnie wpływa na perystaltykę jelit. Dlatego jedzenie ogórków poleca się m.in. tym osobom, które mają problemy z nieregularnym wypróżnianiem lub zaparciami.

Ogórki małosolneOgórki małosolne według Ani Starmach. Zrobisz je w 15 minut

Nie wyrzucaj skórki z ogórków. Zastąpi ci sklepową maseczkę pod oczy

Skórki z ogórka możesz również wykorzystać jako kilkunastominutowe maseczki pod oczy. Pomagają uporać się z cieniami pod oczami oraz porannymi obrzękami twarzy. Ponadto nawilżają, regenerują i dają ukojenie skórze. Lepiej jednak nie korzystać z nich, jeśli nie mamy pewności, że zakupione przez nas ogórki pochodzą z upraw ekologicznych.

Domowa, pyszna ogórkowa zupaKiedy dodawać ogórki do zupy ogórkowej? To ważne, by nie straciła smaku

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: