Jak pozbyć się moli spożywczych? Sprawdzone sposoby na kuchenne szkodniki - wystarczy liść laurowy

Mole spożywcze to kuchenne szkodniki, które potrafią uprzykrzyć życie. Zazwyczaj zamieszkują czeluście szafek i atakują niedomknięte opakowania sypkich produktów takich jak mąka, kasza, cukier lub ryż. Pojawia się więc pytanie: jak pozbyć się moli spożywczych? Ten skomplikowany proces warto rozpocząć, używając odpowiednich produktów, które z pewnością znajdziesz w swojej kuchni.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mole spożywcze to zmora wielu osób - często przyczyną jest zakupienie zarażonej szkodnikami paczki sypkiego produktu, a nie czystość w kuchni. Są uporczywym problemem, ponieważ nie tak łatwo się ich pozbyć, jednak pomocne okazują się proste, domowe triki

Liść laurowy pomoże zwalczyć uporczywy problemJak się pozbyć moli spożywczych? Wystarczy liść laurowy

Jak pozbyć się moli spożywczych? - domowe triki 

Aby zapobiec inwazji moli w naszej kuchni, należy sprawdzać, czy w sklepowych opakowaniach nie ma pajęczyn. Warto także odejść od zakupu sypkich produktów w plastikowych woreczkach - wysypując luźno produkt do garnka lub innego naczynia dużo łatwiej będzie nam zauważyć, czy wśród ziaren nie osiedliły się te małe szkodniki. Jeśli jednak mole wprowadziły się do naszej kuchni, warto znać proste, domowe sposoby, aby się ich pozbyć. Pomocne mogą się okazać tanie i łatwo dostępne produkty - można wykorzystać między innymi przyprawy, które prawdopodobnie znajdziemy w każdej kuchni. 

Jak pozbyć się moli spożywczych w kilku krokach?

Ciekawym sposobem na mole spożywcze jest liść laurowy. Wystarczy wsadzić przyprawę do szafek, w których trzymacie sypkie produkty. Można też włożyć je bezpośrednio do opakowania np. z cukrem, mąką czy kaszą. Nie wpłynie to na smak tych produktów, a skutecznie odstraszy denerwujące owady. Szkodniki nie przepadają także za innymi intensywnymi przyprawami np. miętą, goździkami czy wanilią. 

Zobacz wideo Słoiki nie tylko na przetwory! Wykorzystaj je w dwóch nietypowych rolach

Kolejną sprawdzoną metodą jest wykorzystanie octu jabłkowego - szafki dokładnie przecieramy szmatką nasączoną płynem. W ten sposób, zabezpieczymy ją na przyszłość przed atakiem moli. Jest duszący, nieprzyjemny i odstraszający. Drugi sposób - ten jest szczególnie na rozwinięte już "dorosłe" owady - zastawiamy na nie pułapkę. Niewielki słoiczek z octem jabłkowym zwabi je i sprawi, że po prostu w nim utoną. 

Ostatecznym, ale równie trafnym sposobem jest zakup specjalistycznych lepów, pułapek oraz środki z feromonami. Są to metody na bardzo zaawansowany problem ze szkodnikami. Warto jednak wspomnieć, że przed zastosowaniem wszystkich sposobów, należy pozbyć się opakowań, gdzie owady mogły znieść jaja. 

***

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: