Gdzie na grzyby w czerwcu? W tym regionie Polski grzybiarze chwalą się najokazalszymi zbiorami

Gdzie na grzyby? Grzybobranie to doskonała forma aktywności dla całej rodziny. Cieszy, szczególnie gdy do domów wracamy z pełnymi koszami. Gdzie zatem wybrać się na grzyby, by móc cieszyć się doskonałymi zbiorami? Odpowiadamy.

Grzybiarzom szczególnie przydaje się mapa grzybów. To z niej można wyczytać, gdzie warto wybrać się na grzybobranie i jakie okazy można zebrać. Gdzie ją znaleźć?

Zobacz wideo Pyszne dania z kurkami. Wypróbuj te przepisy

Gdzie na grzyby? Tutaj warto wybrać się jeszcze w czerwcu

Wiele osób zastanawia się, gdzie warto wybrać się na grzyby w czerwcu. Pierwsze kurki zebrano już w lasach powiatu sokołowskiego oraz w okolicach Rudy Śląskiej. Kurki i borowiki pojawiły się też w powiecie śremskim. Grzybiarze informowali również, że maślaki można zauważyć już w lasach zlokalizowanych w pobliżu Dąbrowy Górniczej. Obecnie największy wysyp grzybów jest na Warmii i Mazurach.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

drożdżeDo czego wykorzystać drożdże? Mamy pomysł na śniadanie, obiad i deser

Grzybiarze skarżą się jednak, że panująca susza nie sprzyja pojawianiu się kolejnych okazów. Warto więc, przed wybraniem się na grzyby, skorzystać z niezwykle pomocnej mapy grzybów, dzięki której możemy dowiedzieć się, w którym regionie jest największy wysyp. Jest dostępna pod tym adresem.

Jak przygotować się do grzybobrania? Co zabrać ze sobą do lasu?

Na grzybobranie najlepiej wyruszyć wczesnym rankiem. Warto ubrać się "na cebulkę", by w razie gdy pogoda będzie się zmieniać, móc zdjąć jedną z warstw ubrań. Stawiamy również na ciemne kolory, którymi nie będą interesować się kleszcze i inne owady. Buty za kostkę oraz nakrycie głowy to podstawa ubioru grzybiarza.

Bób (zdjęcie ilustracyjne)Jak ugotować bób? Trzymaj się prostej zasady, aby był miękki i smaczny

Do lasu zabieramy ze sobą narzędzia pracy. Koszyk, w który będziemy zbierać grzyby oraz małe nożyki.  Nie warto również zapominać o wodzie i jedzeniu, jeśli planujemy dłuższy pobyt w lesie.

Więcej o: