Jak szybko wyczyścić piekarnik? Koniec z morderczym szorowaniem. Od dziś będzie łatwo i przyjemnie

Jak szybko wyczyścić piekarnik? Zastanawia się nad tym każdy z nas. W końcu godziny spędzone na jego szorowaniu nie należą do najprzyjemniejszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Od dziś nie musisz już się męczyć. Zdradzamy sposoby, dzięki którym szybko wyczyścisz piekarnik z zaschniętego tłuszczu.

Czyszczenie piekarnika bywa męczące i czasochłonne, szczególnie gdy odkładamy sprzątanie w nieskończoność. Okazuje się, że czyszczenie piekarnika nie musi być jednak związane z morderczym szorowaniem. Można zrobić to w sposób szybki, a przede wszystkim przyjemny. Zdradzamy niektóre ze sposobów, dzięki którym utrzymasz piekarnik w czystości.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak szybko wyczyścić piekarnik? Trik z sodą sprawdza się rewelacyjnie

Pamiętaj, by przed czyszczenie, piekarnika usunąć z niego wszystkie blachy oraz ruszt. Dopilnuj również, by sprzątać, gdy piekarnik jest zimny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trik z sodą świetnie sprawdzi się, gdy masz odrobinę czasu. Należy zatem:

  1. Przygotować papkę z sody. W tym celu do miseczki należy wsypać około 100 gramów sody oczyszczonej i dodać odrobinę mocnego płynu do naczyń. Następnie dolej trochę wody, ale pamiętaj, że papka ma być gęsta.
  2. Na powierzchnię nałożyć pastę z sody. Lekko ją wmasować i pozostawić na pół godziny.
  3. Do pojemnika ze spryskiwaczem wlać ocet i spryskać nim powierzchnię pokrytą pastą z sody. Zacznie ona mocno buzować i utworzy się dużo pęcherzy.
  4. Kiedy mikstura się "uspokoi" zabierz się za czyszczenie piekarnik za pomocą gąbki lub ściereczki.

Jak łatwo pozbyć się tłuszczu z piekarnika? Tabletka do zmywarki zdziała cuda

Kostka do zmywarki świetnie sprawdzi się do czyszczenia piekarnika ze starych zabrudzeń. Piekarnik opróżnij całkowicie i nagrzej do 100 stopni, a następnie włóż tabletkę do naczynia żaroodpornego, zalej gorącą wodą do połowy i wstaw do piekarnika na dwie godziny. Następnie wyłącz urządzenie, a gdy będzie zimne, przetrzyj ściereczką.

Jak tanio wyczyścić piekarnik? Ta mikstura kosztuje grosze, a czyści doskonale

Piekarnik można wyczyścić również za pomocą mikstury z octu, wody i sody. Proporcje mają być równe, tzn. każdej substancji po tyle samo. Składniki mikstury należy wymieszać dokładnie, a następnie wlać do butelki ze spryskiwaczem. Trzeba nią spryskać zabrudzenia, pozostawić na kilkanaście minut, a następnie zmyć ją ściereczką.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.