Zrzucił ponad 80 kg. Aktor trzyma się z dala od tych produktów. Każdy powinien ich unikać

Olaf Lubaszenko w ciągu zaledwie kilku lat zdołał zrzucić ponad 80 kg. Jak tego dokonał? Jednym z czynników, oprócz całkowitej zmiany stylu życia i zwiększonej aktywności fizycznej, było wyrzucenie z diety niektórych produktów spożywczych.

Olaf Lubaszenko to jedna z najbardziej cenionych gwiazd polskiej kinematografii. Reżyser i aktor przez długi czas zmagał się z nadwagą. Na szczęście udało mu się zapanować nad wagą - schudł aż 80 kilogramów. Jaka jest jego tajemnica? Postawił na aktywność fizyczną i zrezygnował z popularnych napojów.

Zobacz wideo Szparagi z jajkiem i parmezanem

Cukrzyca typu drugiego, nadciśnienie tętnicze - takie mogą być skutki nadużywania słodzonych napojów

Jeszcze kilka lat temu słynny aktor i reżyser Olaf Lubaszenko cierpiał na otyłość. Nadwadze towarzyszyła też cukrzyca typu drugiego oraz nadciśnienie tętnicze. W krytycznym momencie Lubaszenko ważył aż 165 kilogramów. Aby pokonać nadwagę, zmienił nawyki żywieniowe oraz zadbał o regularną aktywność fizyczną. Jaką dietę zastosował aktor? Wyeliminował z jadłospisu słodzone napoje gazowane, których wcześniej nadużywał.

Regały ze słodkimi napojami gazowanymi lepiej omijać szerokim łukiem

Regularne sięganie po słodzone napoje gazowane to błąd popełniany przez wiele osób. Nie dostarczają one organizmowi żadnych wartościowych składników odżywczych. Jak można przeczytać na blogu doktorania.pl, zwykle w szklance słodkiego napoju znajduje się od trzech do sześciu i pół łyżeczek cukru. 

Ze względu na wysoką obecność cukrów prostych zbyt częste spożywanie słodzonych napojów gazowanych łączy się z ryzykiem wystąpienia otyłości i cukrzycy typu drugiego. Z kolei dwutlenek węgla może być jednym z czynników ryzyka choroby refluksowej żołądkowo-przełykowej. Kolejnym negatywnym skutkiem spożywania nadmiernych ilości słodzonych napojów są choroby układu krążenia.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.