Cała butelka tłusta od oleju? Ten prosty trik sprawi, że pozbędziesz się kuchennego koszmaru

Olej słonecznikowy, czy z rzepaku, a także oliwa z oliwek lub inny płynny tłuszcz mają wiele zalet i właściwości prozdrowotnych. Jednak trudno nie zgodzić się z tym, że podczas wlewania go do sałatek, czy na patelnię zdarza się uronić kilka kropel. Ostatecznie z czasem butelka staje się tłusta i nieprzyjemna w dotyku. Pewien prosty trik skutecznie zapobiega takiej sytuacji.
Zobacz wideo Najpopularniejsze oleje: który najzdrowszy? Czy oliwa zasłużyła na swoją dobrą opinię?

W codziennej diecie nie powinno zabraknąć zdrowych tłuszczów. Zarówno do sałatek, jak i na kanapkę często używamy oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego, czy słonecznikowego. Choć podkreślają smak potraw i są bardzo ważne dla właściwego funkcjonowania organizmu, techniczna strona korzystania z płynnego tłuszczu bywa uciążliwa.

Ociekająca tłuszczem butelka? Sprawdź, jak właściwie lać olej

Kupując olej, często decydujemy się na większą butelkę, która starczy na dłużej. Tego typu praktyka bywa również dość ekonomicznym rozwiązaniem. Problem jednak pojawia się wówczas, kiedy chcemy użyć produktu, tak aby nie pobrudzić całej butelki. Nie ma co ukrywać, że ociekająca tłuszczem plastikowa butla jest nie tylko uciążliwa, ale przede wszystkim nieprzyjemna w dotyku. Poza tym kiedy sięgamy po pięciolitrowy olej, jego ciężar plus śliski plastik może doprowadzić do tego, że ostatecznie upuścimy butelkę, a konsekwencje można już sobie zwizualizować.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak w prosty sposób da się zapanować nad strumieniem oleju. Wybierając klasyczny olej roślinny, wiemy, iż tuż pod zakrętką znajduje się niewielki plastikowy koreczek. Najczęściej wyrzucamy go, aby móc korzystać z zawartości butelki. Okazuje się, że jego rola może być dwoista. Pierwotne zastosowanie służy temu, aby zapobiec wyciekaniu oleju, natomiast obracając zatyczkę i umieszczając ją z powrotem, dzieje się magia. 

 

Okazuje się, że umieszczając niewielki plastik do góry dnem, uzyskujemy delikatny i kontrolowany strumień oleju. Dzięki temu tłuszcz nie spływa po butelce, a ta nie staje się brudna i śliska. Prosty trik kuchenny ułatwia codzienne funkcjonowanie i sprawia, że chętniej sięgamy po zdrowe tłuszcze.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tłuszcz w kuchni, czyli niezbędny trik

Nie tylko ociekająca olejem butelka może być wyjątkowo irytująca. Kuchenne opary sprawiają, że tłuszcz pojawia się także na blatach, czy szafkach. Pomimo szorowania czasem ciężko usunąć tego rodzaju zabrudzenia. Dlatego kluczowe są sprawdzone triki kuchenne. Z pomocą przyjdzie jeden popularny produkt. Wystarczy zrobić pastę i wyczyścić powierzchnie.

Składniki:

  • torebka sody oczyszczonej,
  • 3 łyżki ciepłej wody.

Do sody wlewamy wodę, mieszamy i nakładamy na tłuste nawierzchnie. Pozostawiamy na kilka minut. Następnie za pomocą lekko szorstkiej gąbki czyścimy blaty i szafki, wykonując koliste ruchy. Kolejnym krokiem jest usunięcie pasty czyszczącej za pomocą czystej gąbki. Do uzyskania lepszego efektu warto przemyć całość gąbką z płynem do naczyń oraz wytrzeć wszystko ręcznikiem papierowym.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.