Przepis prababci na ogórki, które zwalają z nóg. Schowaj kilka słoików na później, bo znikną w mgnieniu oka

Lato bogate jest nie tylko w piękną pogodę, a także w dojrzałe warzywa i owoce. Ogórki są jednym z najpopularniejszych warzyw, z których robimy weki na okres jesienno-zimowy. Można je przyrządzić w różnoraki sposób w zależności od przepisu i tradycji. Jednak przepis na ogórki z zeszytu prababci odmieni twoje gotowanie. Rodzina od lat zachwyca się recepturą.
Zobacz wideo Nowy sposób na ogórki małosolne. Zrób je na sucho!

W każdym domu charakteryzuje się różne wersje jednej potrawy. Każdy gospodarz i gospodyni dodaje lub odejmuje jakieś elementy, które finalnie zmieniają smak. Przykładem smakołyku, który różni się od siebie w zależności od przepisu jest ogórek. Można go przyrządzić na wiele sposobów. Ten przepis na ogórki pochodzi z zeszytu prababci. Wykorzystywała do niego kurkumę, która nie tylko nadawała oryginalnego koloru. Dzięki niej warzywa zyskują głęboki i oryginalny smak.

Przepis na ogórki w kurkumie

Składniki

  • 4 kg ogórków,
  • 6 średnich cebul,
  • 3 łyżki gorczycy,
  • opakowanie kurkumy,
  • 4 łyżki soli.
  • Składniki na zalewę
  • 4 szklanki wody,
  • 2,5 szklanki octu,
  • 5 szklanek cukru.

Sposób przygotowania

  1. W pierwszej kolejności zajmij się słoikami. Naczynia przemyj, wyparz i odstaw do przesuszenia. Upewnij się także, że masz do nich odpowiednie zakrętki.
  2. Ogórki dokładnie umyj pod bieżącą wodą. Aby pozbyć się wszystkich nieczystości możesz użyć szczoteczki. Największe okazy możesz podzielić na mniejsze kawałki, jednak to nie jest konieczne.
  3. Teraz czas na przygotowanie zalewy. Do większego garnka wlej wodę, ocet i wsyp cukier. Zamieszaj do rozpuszczenia i gotuj na niewielkim ogniu.
  4. Na dnie każdego słoika ułóż pokrojone plastry cebuli, gorczycę, a także wsyp kurkumę i sól. Przemyte ogórki ułóż ciasno w naczyniach, następnie zalej wszystko ciepłą zalewą.
  5. Słoiki szczelnie zamknij i umieść w garnku. Dno garnka powinno być wyścielone ścierkami.
  6. Całość zalej wodą do 3/4 wysokości słoików i gotuj przez następne 10 minut. Po tym czasie wyjmij ostrożnie słoiki i ułóż je do góry dnem.
  7. Po wystudzeniu odstaw je w chłodne miejsce. Ogórki mogą być również spożywane od razu, gdy przestygną.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: