Kalafiora trę na tarce, a rodzina zajada się, jakby nie jadła dwa dni. Wszystko jest gotowe w kwadrans

Wiele osób narzeka na tradycyjne obiady. Rzeczywiście - mogą się one przejść. Postanowiłam więc poeksperymentować i wpadłam na pomysł, by zrezygnować z placków ziemniaczanych, a przygotować ich kalafiorową wersję. Jestem zachwycona. Moja rodzina też.

Placki z kalafiora przygotujemy znacznie szybciej niż placki ziemniaczane. Nie jest to jednak ich jedyny plus. Odpowiednio doprawione smakują wręcz rewelacyjnie i są nieco lżejsze niż placki z ziemniaków. Jak przygotować placki z kalafiora? Biegnij do sklepu po składniki. 

Zobacz wideo To nie herezja, a przepyszne kotlety. Główny składnik was zszokuje

Placki z kalafiora - przepis. Domowy obiad bez mięsa, który zrobisz w mgnieniu oka  

Z pewnością większość z nas do tej pory jadła kalafiora w postaci gotowanych różyczek polanych podsmażoną bułką tartą z masłem. Sama do niedawna myślałam, że nie ma nic lepszego. Okazuje się jednak, że placki kalafiorowe to zupełnie inny wymiar smaku tego warzywa. Przygotowanie tego dania jest banalnie proste.

Składniki: 

  • około 200 gramów surowego kalafiora, 
  • 2 łyżki mąki orkiszowej lub pszennej, 
  • pół łyżki mąki ziemniaczanej, 
  • 2 ząbki czosnku, 
  • pół małej cebuli, 
  • jajko, 
  • sól,  
  • pieprz, 
  • oliwa lub olej do smażenia. 

Przepis na placki z kalafiora. Sposób przygotowania krok po kroku 

Sposób przygotowania: 

  1. Kalafiora należy dokładnie umyć, by poznać się zanieczyszczeń, a następnie osuszyć i zetrzeć na drobno na tarce. Do miski ze startym kalafiorem dodać oba rodzaje mąki, przeciśnięty przez praskę czosnek, drobno posiekaną cebulę, jajko i przyprawy, dokładnie wymieszać. 
  2. Tłuszcz rozgrzewamy mocno na patelni. Porcje ciasta nakładamy łyżką na rozgrzany tłuszcz, a następnie smażymy z obu stron do zrumienienia. Podajemy z ulubionymi dodatkami. Smacznego! 

Z czym podawać placki z kalafiora? Pomysłów jest wiele 

Placki z kalafiora możemy jeść bez niczego, jednak warto wzbogacić ich smak odpowiednimi dodatkami. W moim domu często jemy je jak normalny obiad - z ziemniakami i surówką albo z frytkami i keczupem. Świetnie sprawdzi się też sos czosnkowy czy jogurtowy oraz inne surowe lub gotowane warzywa.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.