Jak sprawić, żeby pomidory szybciej dojrzały? Wystarczy umieścić je w torebce razem z jabłkiem

Co zrobić, kiedy w sklepach same niedojrzałe pomidory, a ty jak najszybciej chcesz się cieszyć ich słodkim smakiem? Jest na to bardzo prosty, tani i domowy sposób. Wystarczy użyć jabłka oraz papierowej torebki.
Zobacz wideo

Pomidory to nieodłączny dodatek nie tylko do kanapek czy sałatki caprese. W sklepach niestety dość często można natrafić na jeszcze niedojrzałe okazy. Jest jednak bardzo prosty trik, dzięki któremu nie będziesz musiał długo czekać, aż dojrzeją. Potrzebne ci będą tylko jabłko oraz papierowa torebka.

Wystarczy umieścić dwa-trzy pomidory w papierowej torebce razem z jabłkiem i szczelnie ją zamknąć. Po kilku godzinach wyjmiesz już dojrzałe warzywa.

Jak to działa? Każde jabłko wydziela bowiem etylen, którym przesiąkają pomidory. Jest to naturalny hormon roślinny, który stymuluje proces dojrzewania. Podobną właściwość ma większość owoców i niektóre warzywa. Im produkt jest dojrzalszy, tym więcej etylenu wytwarza.

Warto o tym pamiętać również przy przechowywaniu owoców i warzyw. Nie powinno się np. przechowywać jabłek razem z dojrzałymi już pomidorami, ponieważ mogą się wtedy szybko popsuć.

Więcej o: