Masz problem z zamknięciem kartonowych opakowań? Pewna mama wpadła na genialne rozwiązanie

Zamknięcie kartonowych opakowań na płatki śniadaniowe czy ciastka może sprawiać pewien problem. Pewna mama wpadła na pomysł, jak go rozwiązać.

Pomysł na zamknięcie kartonowych opakowań stał się wiralem

Niedawno pisaliśmy o pomysłowym sposobie na zabezpieczenie paczki czipsów, teraz nadeszła pora na kartonowe opakowania na płatki śniadaniowe, ciastka, ryże czy kasze. Co prawda zwykle wycięte są w taki sposób, by złączone ze sobą klapki względnie trzymały się razem. Jednak bywa też tak, że kartonik urywa się w miejscu łączenia lub w ogóle go nie ma. Na rozwiązanie tego problemu wpadła pewna użytkowniczka Facebooka. Na swoim profilu opublikowała filmik i zdjęcia, na których zaprezentowała, jak zagiąć kartoniki, by zabezpieczyć niewykorzystane płatki śniadaniowe czy inne produkty.

Wystarczy schować do środka krótsze skrzydełka oraz jedno z dłuższych. Następnie zagiąć krótsze ścianki do środka opakowania, a pozostałe dłuższe skrzydełko włożyć w powstałą szparę i lekko docisnąć. To tyle! Proste, prawda?

Zasługujesz na nagrodę
Genialne!

- to tylko niektóre z pozytywnych komentarzy, które pojawiły się pod postem. Ten od razu stał się wiralem. Polubiło go aż 20 tysięcy użytkowników Facebooka, a 125 tysięcy udostępniło go na własnej tablicy. Ten ciekawy pomysł pojawił się także na łamach popularnego serwisu z memami i żartami - 9gag.

Zobacz wideo Zobaczcie także, jak zrobić szybką szarlotkę z płatkami owsianymi.

Trzeba przyznać, że to naprawdę genialny sposób na zamknięcie kartonowych opakowań, szczególnie jeśli zdarzyło się nam urwać łączenie dwóch klapek. Z pewnością spodoba się także wszystkim tym, którzy lubią wyjątkowy porządek w swojej kuchni, bowiem tak zamknięte opakowania wyglądają naprawdę schludnie.

Co sądzicie o tym pomyśle? Wykorzystacie go w swoich kuchniach?

Więcej o:
Komentarze (16)
Masz problem z zamknięciem kartonowych opakowań? Pewna mama wpadła na genialne rozwiązanie
Zaloguj się
 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 3 razy 3

  "It's only taken me 40 years, but I now know the correct way to close a cereal box."
  To jest najlepsza puenta.

 • kar.as

  Oceniono 9 razy 3

  Płatki śniadaniowe to pasza do tuczenia + szybki sposób na dewastację jelit. Nie-smacznego.

 • mer-llink

  Oceniono 4 razy 2

  Na ogół opakowania kartonowe (płatki, ryże, proszki) maja spec-dziurkę, którą wystarczy umiejętnie nacisnąć - i się otwiera. A potem znakomicie się zamyka . I uszczelnia opakowanie.
  WIększość kolezanek jednak na łapu-capu rozrywa opakowanie przy użyciu noża i potem dziwi się, że się "nie zamyka". I musi "marnować 40 lat", żeby wymyślić proch...
  Proszę Pani Wynalazczyni: przykro mi, ale zmarnotrawiła Pani 40 lat. Gdyby Pani przeznaczyła ten czas np. na naukę, to może rozszyfrowała by Pani już kalendarz Majów, odkryła rad albo proces hydrolizy?

 • 162tony

  Oceniono 2 razy 2

  Zapewne większość czytających to młodzi ludzie, ale w okolicach stanu wojennego ten sposób był normalnym sposobem na zamykanie kartonowych opakowań.
  Czekam na film "jak zagotować wodę"

 • tk101010

  Oceniono 2 razy 2

  Grys kukurydziany, cukier, orzeszki ziemne, glukoza, miód, sól, cukier brązowy, syrop cukru inwertowanego, melasa cukru trzcinowego, regulator kwasowości, substancje wzbogacające... A potem hasła, że dla zdrowia dziecka zrobiłabym wszystko.

 • kacper2004

  Oceniono 1 raz 1

  Może ktoś z Haps pokaże jak zamknąć mordę ?

 • readme.txt

  Oceniono 1 raz 1

  Albo jestem głupi albo ktoś robi z nas idiotów. Ja tak zamykam te opakowania od zawsze - to chyba naturalne?

 • xanto2

  Oceniono 3 razy 1

  O wow. Moja babcia zamykała tak paczki z ryżem 30 lat temu. Ale wtedy nie bylo YT. Wow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX