Michelin 2020 Main Cities of Europe: Trzecia polska restauracja otrzymała prestiżową gwiazdkę

Dziś opublikowano listę restauracji wyróżnionych w prestiżowym przewodniku Michelin: Main Cities of Europe. Krakowska Bottiglieria 1881 stała się trzecim polskim lokalem docenionym przez inspektorów.

Gwiazdki Michelin 2020 przyznane

Zwykle ogłoszenie listy wyróżnionych restauracji w słynnym Przewodniku Michelin odbywa się w okolicy marca, jednak w tym roku zostało przesunięte. Ci, którzy z zapartym tchem czekali na informację, które polskie lokale otrzymają gwiazdki, z pewnością nie będą zawiedzeni.

Trzecia polska restauracja z gwiazdką Michelin

Bottiglieria1881Bottiglieria1881 fot. Facebook / Bottiglieria1881

Atelier Amaro oraz Senses, czyli dwie prestiżowe restauracje, które od kilku lat podtrzymują swoją obecność na stronicach czerwonego przewodnika, i tym razem utrzymały pozycję (zobacz również: Gwiazdki Michelin 2019 Main Cities of Europe przyznane! Atelier Amaro i Senses utrzymały pozycję, zmiany wśród warszawskich restauracji). Do tego grona dołączył trzeci lokal z Polski - krakowska restauracja i winiarnia Bottiglieria 1881.

Inne polskie restauracje w czerwonym przewodniku

Wśród wyróżnionych przez inspektorów Michelin polskich lokali znalazły się również: Alewino, Brasserie Warszawska, Butchery and Wine, Kieliszki na Hożej oraz Szósta z Warszawy, a także Zazie i Fiorentina z Krakowa. Wspomniane restauracje otrzymały oznaczenie Bib Gourmand, które świadczy o najlepszym stosunku jakości dań do ich ceny.

Zobacz także: Gwiazdki Michelin od podszewki, czyli jak to się stało, że producent opon przygotowuje najważniejszy na świecie przewodnik po restauracjach?

Więcej o: