Grecja. Jakie są ceny w kraju? Sprawdź, ile zapłacisz za produkty spożywcze podczas wakacyjnego pobytu

Grecja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Polacy chętnie odwiedzają Ateny i wyspy położone na Morzu Jońskim. Przed tegorocznym urlopem warto dowiedzieć się, jakie są ceny w Grecji. Czy jest drożej niż w Polsce?

Więcej informacji na temat aktualności kulinarnych znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Grecja co roku przyciąga wielu turystów. Europejczycy cenią ją ze względu na piękne widoki, dobrą kuchnię i różne atrakcje. Czy w tym kraju jest drogo? "Fakt" postanowił to sprawdzić. 

Grecja 2022. Jakie są ceny w sklepach? 

Najwięcej pieniędzy wydamy w Atenach oraz na Zakhyntos, Santorini i Mykonos. W stolicy Grecji za bochenek chleba zapłacimy 4,59 zł, w Warszawie kosztuje on 4,16 zł. Cena za litr mleka w Atenach dobija do 6,31 zł - to dwa razy więcej niż w Polsce. Jeśli chcemy kupić jajka, musimy liczyć się, że w sklepie zostawimy 14,55 zł. W naszym kraju produkty te są tańsze o ponad cztery złote. Ziemniaki to wydatek w wysokości 4,20 zł, czyli więcej o złotówkę niż w Polsce. Droższy jest również kurczak. Kilogram piersi kosztuje aż 38,46 złotych. W naszym kraju cena za tę samą ilość wynosi 22,20 zł.

Jak wygląda sprawa z warzywami owocami? Za kilogram jabłek w greckiej stolicy zapłacimy 8,64 zł, w Polsce zaś 3,52 zł. Tańsze za to są pomidory - w Grecji kosztują 4,25 zł, w naszym kraju - 10,77 zł za kilogram. Podobnie jest w przypadku pomarańczy. Cena tego produktu w Atenach wynosi 4,89 zł przy 6,39 zł w Polsce. 

Grecja. Ceny za napoje alkoholowe i bezalkoholowe

Podczas pobytu w malowniczym kraju nad Morzem Jońskim musimy liczyć się z tym, że za napoje zapłacimy więcej niż w Polsce. Półtoralitrowa woda kosztuje o złotówkę więcej. Droższe są również alkohole. Popularne wino greckie w Polsce dostaniemy za 28 złotych, czyli o cztery złote mniej niż w Atenach. Za lokalne piwo zapłacimy 6,27 zł. W Warszawie wydamy 4,23 zł. 

Więcej o: