Niewielu wie o cennych właściwościach liści laurowych. Wystarczy je podpalić i poczekać kilka minut

Liście laurowe to niezwykle doceniana przyprawa w każdej kuchni. Używamy jej do gotowania zup czy sosów. Nadają potrawom wyjątkowy, aromatyczny smak, lecz nie wszyscy wiedzą, że mają również inne zastosowanie. Wystarczy, że podpalimy kilka liści laurowych, by zadziała się magia.

Liście laurowe, nazywane również wawrzynem, mają wiele zastosowań. Wspomnieliśmy już o tym, że nadają potrawom walorów smakowych, ale są również świetne w walce z insektami i mają cenne właściwości, które powinniśmy jak najszybciej docenić.

Zobacz wideo Nóżki w galarecie

Magiczne właściwości liści laurowych. Mogą być korzystne dla zdrowia

Palenie liści laurowych to doskonały pomysł na aromaterapię. Mają właściwości, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Podczas spalania wydzielają olejki eteryczne o antybakteryjnym i przeciwwirusowym działaniu. Palenie liści laurowych może więc być przydatne w walce z drobnoustrojami znajdującymi się w powietrzu i wpłynąć na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Palenie liści laurowych ma również wpływ na redukowanie stresu i pomaga przy bezsenności. Wawrzyn ma również wiele innych właściwości. Napar stosuje się m.in. przy bólach stawów, kaszlu i leczeniu ran. Liście laurowe obniżają również poziom cukru we krwi.

Jak palić liście laurowe? Zadbaj o odpowiednie warunki

Aby móc palić w domu liście laurowe, należy zadbać o odpowiednie warunki. Należy wybrać takie pomieszczenie, które będzie dobrze wentylowane, dzięki czemu unikniemy gromadzenia się dymu w danym pokoju. Warto wykorzystać również popielniczkę, podstawkę lub szklany talerzyk, położyć na nim kilka liści laurowych i podpalić. Po 10 minutach należy zgasić ogień, upewniając się, że nic nie wymknęło się spod kontroli.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.