17-latek chciał taniej kupić bagietkę. Na miejscu pojawiła się policja. Teraz grozi mu więzienie

Pewien 17-latek z Podkarpacia próbował oszukać pracowników sklepu spożywczego. Uznał, że kanapka kosztuje zbyt dużo, więc postanowił, że wypróbuje pewną metodę, dzięki której zapłaci tylko połowę. Obsługa nie dała się oszukać. Na miejsce wezwano policję.
Zobacz wideo Pchał samochód „pod prąd". Był pod wpływem narkotyków

Do próby przestępstwa doszło 27 marca bieżącego roku w jednym ze sklepów spożywczych w Mielcu. 17-latek chciał kupić bagietkę, kiedy okazało się, że kosztuje zbyt dużo. Chłopiec uznał, że wykona pewien trik, dzięki któremu zaoszczędzi aż połowę ceny. Pomysł zakończył się interwencją policji.

Chciał zaoszczędzić, spotkał się z policją

17-latek, który próbował oszukać obsługę sklepu postanowił, że naklei na produkt metkę -50 procent. Wówczas uda się mu zapłacić mniej. Jak informuje portal mieleclokalnie.pl kanapka zrobiona bagietki kosztowała 10,99 złotych. Próba oszustwa naraziła sklep na stratę wysokości 5,49 złotych. Jednak pracownik sklepu od razu się zorientował i wezwał policję.

Po zakupie klient opuścił lokal, jednak szybko został ujęty przez sprzedawcę. Gdy poproszono go o uregulowanie różnicy w cenie, odmówił i usiłował uciec. Między mężczyznami wywiązała się szarpanina

- czytamy.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Próbował oszukać sklep. Grozi mu osiem lat więzienia

Sytuacja była bardzo rozwojowa. Choć nastolatek nie dawał za wygraną i próbował uciec po tym jak sprzedawca zorientował się, że został oszukany, to do akcji wkroczyła policja. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu i zatrzymali sprawcę. 

Usłyszał zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Grozi mu za to do ośmiu lat więzienia

- informuje portal mieleclokalnie.pl. Z relacji mediów wynika, że areszt nie był konieczny. Na komendzie sporządzono odpowiednią dokumentację i 17-latek opuścił komisariat. Funkcjonariusze zaznaczają, że tego rodzaju zachowania są kwalifikowane jako przestępstwo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.