Rozsyp wokół warzyw. Mrówki nie zbliżą się do ogrodu na krok. Za jednym zamachem wyeliminujesz ślimaki

Mrówki bywają prawdziwym utrapieniem dla ogrodników. Chociaż teoretycznie są pożyteczne, mogą wyrządzić też wiele szkód. Jak się ich pozbyć? Oto sprawdzony domowy sposób na mrówki w ogrodzie.

Mrówki użyźniają glebę i zjadają małe szkodniki, które żerują na roślinach. Dodatkowo oczyszczają działkę z resztek organicznych, ale mają także ciemną stronę, bo mogą przyczyniać się do usychania i obumierania roślin. Na szczęście, aby uratować uprawy, nie musisz kupować drogich preparatów ze sklepu ogrodniczego. Domowy sposób na mrówki w ogrodzie jest ekologiczny i skuteczny.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Jaki jest najlepszy domowy sposób na mrówki w ogrodzie? Wykorzystaj produkt z kuchennej szafki

Jeśli mrówki zrobią gniazdo pod korzeniami roślin, szybko mogą doprowadzić do ich usychania. Zdarza się też, że podgryzają pędy, pąki kwiatowe oraz korzonki i w krótkim czasie mogą zniszczyć uprawy. Żerują zarówno na owocach jak i warzywach. Jak się ich pozbyć? Domowy sposób na mrówki w ogrodzie sprawi, że raz na zawsze pożegnasz te szkodniki.

Mszyce i mrówki na liściuMszyce i mrówki na liściu Fot. istockphoto.com/ autor Tomasz Klejdysz

Jeśli zauważyliśmy ich obecność, lepiej szybko zacząć działać. W kuchni znajdziesz produkty, które skutecznie odstraszą nie tylko mrówki, lecz także ślimaki. Nie przepadają one za intensywnymi zapachami, więc by je przepędzić, możesz wykorzystać czosnek.

PORADA! Rozgnieć 20 ząbków czosnku i wrzuć do słoika. Zalej ciepłą wodą i odstaw na cztery dni. Po upływie tego czasu przelej wywar do butelki z atomizerem i spryskaj miejsca, gdzie pojawiają się mrówki. Oprysk działa też na ślimaki, mszyce, połyśnicę marchwiankę i przędziorki.

Czego nie lubią mrówki? Za grosze pozbędziesz się ich z ogrodu

Nie tylko czosnek zwalcza szkodniki w ogrodzie. Możesz wykorzystać także inne produkty z kuchni, aby się ich pozbyć. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

  • Zioła. Rozmaryn, tymianek, mięta i majeranek zadziałają odstraszająco.
  • Cynamon świetnie odstrasza mrówki i inne insekty. Wystarczy rozsypać go na trasie i w okolicy gniazda.
  • Proszek do pieczenia zadziała podobnie jak cynamon. Odstrasza mrówki i sprawi, że szybko się wyniosą.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.