Świeży chleb bez grama pleśni i to po trzech tygodniach? Wypróbuj jeden bardzo prosty trik z TikToka

Odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych jest bardzo ważne. Dzięki temu będziemy mogli dłużej cieszyć się ich świeżością. Tiktokera podzieliła się z obserwatorami sposobami na to, by składniki spożywcze smakowały dobrze i to nawet przez kilka tygodni.

Więcej ciekawych pomysłów z TikToka znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Przepis na chleb z masłem i kiwi według Magdy Beredy

Tiktokerka Katya Meckle publikuje filmiki, w których edukuje obserwatorów na temat odpowiedniego żywienia. Omawia również to, jak gospodarować czasem i odpowiednio przyrządzać produkty spożywcze. Niedawno opublikowała ciekawe wideo, w którym tłumaczy, w jaki sposób przechowywać jedzenie. Dzięki temu niektóre składniki, jak chleb, banany lub sałata będą świeże przez nawet trzy tygodnie. 

Zupa pomidorowa na prawdziwych pomidorachPrzepis na zupę pomidorową podrasujesz w prosty sposób. Przyda się kawałek sera

Sposób, by chleb nie pleśniał. Tiktokerka dzieli się swoimi radami

Każdy z nas spotkał się, z tym że chleb po kilku dniach zaczyna pleśnieć. Meckle ma na to sposób. Wystarczy to worka z pieczywem włożyć kawałek selera naciowego. To sprawi, że chleb nie wysuszy się i nie spleśnieje nawet przez trzy tygodnie.

To jednak nie jest wszystko! Użytkowniczka TikToka wyjaśniła też, w jaki sposób przechowywać warzywa i owoce. Marchewkę umyła i włożyła do pojemnika wypełnionego wodą. 

Te same pojemniki wykorzystuję do przechowywania innych warzyw lub owoców. Myję je w wodzie z octem jabłkowym i czekam, aż wyschną, a na dnie pojemnika kładę ręcznik papierowy, aby owoce się nie zepsuły

- wyjaśniła w swoim filmiku. Pokazała również, że owiniecie górnej części banana folią aluminiową jest świetnym sposobem na to, by zachował on swoją świeżość.

Internauci są zachwyceni pomysłami. "Widzę ogromną różnicę"

Filmik szybko zdobył popularność. Pod nim posypało się wiele pozytywnych komentarzy. Internauci przetestowali pomysły tiktokerki. Przyznali, że wcześniej nie mieli pojęcia o tym, że przechowywanie chleba i innych produktów spożywczych może być tak proste. 

Zaczęłam postępować w taki sposób i widzę ogromną różnicę.
Wspaniały pomysł!
Widzę tu idealny materiał na żonę

- czytamy w komentarzach. 

Prace w ogrodzie. Co trzeba zrobić w czerwcu?Masz ogród? Oto kilka prac, które trzeba wykonać w ogrodzie pod koniec czerwca

Więcej o: