Papier do pieczenia pomocny nie tylko w kuchni. Przetrzyj nim nóż lub zestaw z opornym żelazkiem

Papier do pieczenia to produkt, który widnieje niemal w każdej kuchennej szufladzie bądź szafce. Chociaż najczęściej towarzyszy nam podczas przygotowywania jedzenia z piekarnika, w rzeczywistości ma o wiele więcej zastosowań. Tani i łatwo dostępny papier to pogromca brudu i nieczystości, a także sprytny sposób na problem z żelazkiem.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe metody na sprzątanie często opierają się na tanich i łatwodostępnych produktach, dzięki czemu efekt wow jest na każdą kieszeń, a rezultat jest gwarantowany. Niewiele osób zna jednak potencjał papieru do pieczenia. Jedzenie z piekarnika to jedynie mały szczegół gdzie pomoże ten sprytny i skuteczny produkt. 

Papier do pieczenia - skuteczny na wiele domowych zmor

Każdy ma w swojej kuchni ulubieńców, w postaci najróżniejszych, pomocnych produktów czy sprzętów. Dla jednych jest to Thermomix lub zmywarka, a dla innych soda lub papier do pieczenia. Biorąc pod lupę owy pergamin, który ułatwia pieczenie, warto przybliżyć jego inne ciekawe zastosowania. Mowa tu m.in. o walce z brudem, skutecznym działaniem na żelazko czy idealnym wręcz czyścidłem do powierzchni w łazience. 

Potencjał papieru do pieczenia jest naprawdę spory. Zacznijmy zatem od kuchni - jeśli borykasz się z rdzewiejącymi akcesoriami kuchennymi takimi jak noże, tarki czy inne gadżety wystarczy sięgnąć po papier do pieczenia. Specjalna woskowana powłoka zabezpieczy stali i nada dawnej świetności. W przypadku noża możemy spodziewać się, że będzie dodatkowo znacznie ostrzejszy. 

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić prąd, piekąc w piekarniku i zmywając w zmywarce?

Jak wykorzystać papier do pieczenia? Pomocny w łazience i nie tylko 

Kuchenne zastosowanie to pikuś w porównaniu z tym co może zdziałać papier do pieczenia w łazience. Jeśli borykasz się z zaciekami na baterii, kamieniem na szybie lub irytującymi odciskami palców na umywalce, najwyższa pora sięgnąć po owy produkt. Woskowana powłoka znowu zadziała, chroniąc baterię przed tłustymi plamami i zaciekami, a wystarczy niedbale zawinięta kulka papieru!

To jednak nie koniec zalet jakie gwarantuje w domu posiadanie papieru do pieczenia. Niesforne żelazko z wysłużoną stopą, która ledwo co sunie po tkaninach, można podratować tym magicznym pergaminem. Jak we wcześniejszych przypadkach, wystarczy natrzeć problematyczne miejsce woskowaną stroną.

Jeśli zasłona prysznicowa lub wieszaki w szafie przesuwają się po metalowym drążku z trudem, także wystarczy natrzeć drążek papierem do pieczenia. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.