Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Dorota Rabczewska, czyli Doda, to bez dwóch zdań królowa polskiej sceny, która od lat szokuje stylizacjami, zadziwia doskonałą formą, jak i kultowymi już piosenkami. Jak się okazuje, jej receptą na nienaganną sylwetkę są nie tylko dieta i ćwiczenia, lecz także poranna rutyna z wykorzystaniem naturalnych składników.
Jak mówi stare, polskie przysłowie - "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Nie powinno zatem nikogo dziwić, że to złota zasada Dody, która nadal zaskakuje fanów perfekcyjną formą, sylwetką i werwą do tworzenia. Jak zdradza królowa popu, to wiele lat ścisłej diety z odrzuceniem mięsa, nabiału, cukru, alkoholu i fast foodów. W jadłospisie Rabczewskiej na próżno szukać nawet kawy - piosenkarka ma o wiele zdrowszy zamiennik, który nie tylko pobudza ją o poranku, lecz także dodaje energii, witalności i pokładów witamin.
Doda zdradziła, który napój regeneruje jej ciało, pobudza i obłędnie wpływa na figurę 39-latki. To sama natura, a dokładnie ziołowe napary, które, jak wiadomo od stuleci, potrafią zdziałać cuda, wesprzeć leczenie niektórych dolegliwości i dodać młodzieńczego blasku. To właśnie nimi piosenkarka postanowiła zastąpić kawę - napój, który wszystkim kojarzy się z dodaniem energii. Doda wyszła poza ten schemat i postawiła na ziołowe herbatki, które stawiają ją na nogi.
Naturalnym i zdrowym sposobem, który może wspierać leczenie niektórych dolegliwości, są zioła. Warto pamiętać też, że owe składniki mogą niekiedy pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie naszego organizmu. To także zastrzyk młodości, szczególnie gdy dbamy o regularne picie ziół. Zanim jednak sięgniemy po jakiekolwiek napary, upewnijmy się, że nie jesteśmy uczuleni lub że nie ma innych przeciwwskazań. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, który podpowie, czy w naszym przypadku rzeczywiście warto wspierać się takimi ziołami.
Jednym z naturalnych składników jest dziurawiec, który powszechnie nazywany jest także "poprawiaczem nastroju". Zioło to świetnie sprawdzi się więc w minimalizowaniu zmęczenia, poprawie snu i podwyższeniu koncentracji. Może więc być wsparciem dla osób, które intensywnie pracują oraz odczuwają wyczerpanie psychiczne i umysłowe.
Kolejnym "złotym" produktem jest krwawnik, który pomaga zmniejszyć obfite krwawienia i łagodzi bóle menstruacyjne. Z kolei stosując go zewnętrznie, przyśpieszymy gojenie ran, otarć czy ukąszeń. Ponadto ziele może być stosowane w dolegliwościach układu pokarmowego.
Innym rozwiązaniem są napary z nagietka. Napar z kwiatka wykorzystywany jest jako wsparcie w leczeniu objawów niektórych chorób układu pokarmowego, jak np. nieżyt żołądka i jelit czy choroba wrzodowa. Napar z tego kwiatu ma także działanie uspokajające i rozkurczowe, dlatego jest szczególnie polecany przy dolegliwościach związanych z menstruacją bądź okresem przekwitania. Ważne jednak, by wcześniej upewnić się, czy roślina nas nie uczula.