Lepiej zapobiegać niż leczyć. Spryskaj tym czereśnię, a żaden robak się do niej nie zbliży

Ze względu na wysoką wrażliwość czereśni jej uprawa bywa bardzo trudna. Aby nie dopuścić do inwazji szkodników i sprawić, aby plony były obfite, warto spryskać drzewka wiosną. Podpowiadamy, jakie metody są najbardziej skuteczne.

Czereśnie to drzewa owocowe, które cieszą się popularnością w przydomowych ogrodach. Ich owoce używa się do przyrządzania różnych przetworów, a wiele osób uwielbia je jeść bezpośrednio po zerwaniu z gałęzi. Jak pielęgnować czereśnie, aby cieszyć się obfitymi zbiorami latem? Przede wszystkim nie wolno zapominać o ich odpowiednim nawadnianiu, przycinaniu i odżywianiu. Wiosną powinno się zwrócić szczególną uwagę na walkę ze szkodnikami.

Zobacz wideo Do „Dog & Duck" kolejki. Dzień wcześniej Kate & William niespodziewanie pojawili się w lokalu, żeby przywitać się przed koronacją z poddanymi

Czereśnie to delikatne drzewa, które powinno się regularnie opryskiwać

W celu uniknięcia różnych chorób czereśni i ataków szkodników dobrze jest regularnie opryskiwać drzewka wiosną. Dzięki temu ograniczy się ryzyko wystąpienia patogenów i zwiększy szanse na obfite plony. Oprócz tego warto pamiętać, że młodsze drzewka powinno się intensywnie podlewać, starsze nie wymagają częstego nawadniania ze względu na rozbudowany system korzeniowy. Czereśnie potrzebują nawożenia - sprawdzą się przede wszystkim nawozy zawierające wapń, potas, azot, magnez i fosfor.

W ten sposób zwalczysz choroby i szkodniki

Czereśnie to bardzo wrażliwe drzewa, które często są ofiarami różnych chorób i szkodników. Z tego powodu warto wykonywać opryski raz na kwartał. Najtrudniejsze w zwalczeniu są mszyce i przędziorki. Jeśli nie chcecie stosować gotowych środków chemicznych, można spróbować spryskać roślinę wywarem z pokrzywy lub czosnku. Jeśli taki zabieg nie będzie skuteczny, należy udać się do sklepu ogrodniczego.

Preparaty, za jakimi powinno się rozejrzeć to przede wszystkim środki grzybobójcze takie jak Topsin i Miedzian. Wiosną opryski najlepiej jest wykonywać na koniec maja lub na początku czerwca. 

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.