Oprysk z drożdży na pomidory. Ta banalna metoda uchroni rośliny przed groźnymi chorobami

Oprysk z drożdży na pomidory to niezawodny sposób na ochronę krzewów przed różnymi chorobami i wzmocnienie ich odporności. Dzięki zastosowaniu tego preparatu będzie można cieszyć się dorodnymi owocami latem.

Wiele osób poszukuje ekologicznych rozwiązań w celu ochrony roślin ogrodowych. Jedną z niezwykle skutecznych metod jest stosowanie oprysku z drożdży. Taki sposób jest coraz bardziej popularny wśród ogrodników przede wszystkim ze względu na brak toksycznych substancji, jakie znajdują się w środkach chemicznych. Oprysk z drożdży jest dla nich doskonałą alternatywą.

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Oprysk z drożdży na pomidory. Kiedy najlepiej go wykonywać?

Drożdże piekarskie mogą być podstawą naturalnego preparatu pielęgnacyjnego roślin. Ta metoda jest idealna dla każdego, kto w celu ochrony krzewów i drzew woli korzystać z ekologicznych rozwiązań. Najlepszy moment na zastosowanie oprysku z drożdży to wiosna i późne lato. To właśnie wtedy rośliny są najbardziej narażone choroby i ataki szkodników. Dzięki profilaktycznym opryskom ochroni się pomidory przede wszystkim przed chorobami grzybowymi i przyspieszy ich wzrost. 

Jak zrobić preparat z drożdży? Wystarczy wymieszać wszystkie składniki

Do przyrządzenia preparatu będzie potrzebnych 100 g drożdży piekarskich, pół litra mleka o wysokiej zawartości tłuszczu oraz około dziesięć litrów wody. Przygotowanie polega na rozpuszczeniu drożdży w mleku i rozcieńczeniu mikstury dziesięcioma litrami wody. W tym celu najlepiej będzie użyć wody z gotowania warzyw - to w niej znajduje się najwięcej substancji odżywczych.

Witaminy i minerały znajdujące się w takiej wodzie będą dodatkową dawką zdrowia dla uprawianych roślin. Krzewy pomidorów należy opryskiwać od góry do dołu. Liście trzeba spryskać z obu stron - dzięki temu preparat jeszcze lepiej odżywi roślinę.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: