Trik z workiem i owocami odmieni twoje lato i sprawi, że na zakupach wydasz mniej. Potrzebujesz kilku godzin

Są w życiu rzeczy, które dziwą i zaskakują, ale okazują się genialne. Tak jest w przypadku patentu z woreczkiem, wodą gazowaną i owocami. Czemu to takie fantastyczne? Z dwóch ważnych powodów i jednego mniej ważnego, ale istotnego. W upały sobie podziękujesz.

Nie trzeba ukrywać tego, że wszyscy kochamy gazowane, słodkie napoje. Jednak nie warto ukrywać także tego, że nie służą dobrze naszemu zdrowiu i ostatnio kosztują coraz więcej. Jest jednak pewien trik, który sprawi, że samodzielnie przygotujesz smaczny napój, który nie tylko świetnie orzeźwi, ale także kosztuje grosze.

Zobacz wideo

Trik z workiem strunowym i owocami odmieni twoje lato

Jeśli lubisz słodkie napoje, a dodatkowo sama woda ci "nie wchodzi", musisz poznać ten patent. Do woreczka strunowego włóż swoje ulubione owoce - mogą to być truskawki, czereśnie, cytryny lub pomarańcze. Następnie zalej je wodą gazowaną, zamknij woreczek i włóż do lodówki na kilka godzin. Po tym czasie będziesz mieć pyszną owocową wodę gazowaną, która z powodzeniem zastąpi słodką oranżadę. 

Jak zrobić domową wodę smakową?

W zasadzie nie ma tu nic trudnego, oczyszczone owoce trzeba włożyć do woreczka i zalać wodą. Jednak jeśli owoce pokroisz na kawałki, na przykład pomarańcze, czy cytrynę, uwolnią więcej smaku. Najbardziej smakuje mi wodą z cytryną, ogórkiem i miętą - robię ją co drygi dzień. Jednak jeśli jednak używasz truskawek albo czereśni, warto je po prostu nakłuć wykałaczką, by oddały więcej soku. Oczywiście takie owoce z wody możesz później dowolnie wykorzystać. Cytrusy świetnie sprawdzą się w domowych sorbetach, a owoce jagodowe, mimo że długo moczone będą świetnym uzupełnieniem dżemów i ciast

Domową wodę smakową możesz także dosłodzić. Nie musisz jednak używać cukru - świetnie zastąpi go ksylitol lub erytrol, który nie zawiera kalorii. Tak przygotowany napój podawaj z kostkami lodu i listkami mięty - świetnie nawodni i ugasi pragnienie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA