Myjesz brokuła pod bieżącą wodą? Wszystkie owady nadal się w nim gnieżdżą. "Nowa fobia odblokowana"

Brokuły to bardzo zdrowe warzywa, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Warto więc włączyć je do naszej diety. Musimy jednak pamiętać o tym, by dokładnie umyć to warzywo. Opłukanie pod bieżącą wodą zdecydowanie nie wystarczy.

Brokuły są bogatym źródłem witamin i składników odżywczych. Zawierają m.in. witaminę K i dużą ilość witaminy C, co pozytywnie wpływ na układ odpornościowy oraz działa jako silny antyoksydant. Znajdziemy w nich również dużo błonnika, dzięki czemu poprawi się funkcjonowanie naszego układu trawiennego. Badania wykazują również, że sulforafan odpowiada za działanie antynowotworowe.  

Zobacz wideo Kotlety jajeczne z brokułami, tradycja w odsłonie "zero waste"

Nie myjesz brokuła? Lepiej rób to dobrze, bo gnieżdżą się w nim niechciani goście 

Umycie brokuła pod bieżącą wodą nie wystarczy. Doskonale pokazują to tiktokerzy, którzy publikują na tej platformie dość przerażające nagrania. Niedokładne umycie tego warzywa wiąże się z tym, że wszystkie owady, które skryły się między różyczkami, wciąż tam zostają, czego raczej chcielibyśmy uniknąć. 

Jak widzimy na jednym z nagrań, zanim zabierzemy się za mycie warzywa, warto postukać nim o blat, by część robaków wypadła spomiędzy różyczek. 

Nowa fobia odblokowana 
Już nigdy nie zjem brokuła bez przeglądu każdej różyczki 
Czuję, że coś po mnie chodzi i to wszędzie 

- czytamy komentarze internautów.  

Jak poprawnie umyć brokuł? Zrób tak, a będziesz mieć stuprocentową pewność 

Poprawne mycie brokułu jest bardzo proste. Główkę warzywa lub odkrojone różyczki warto zanurzyć na kilka minut w zimnej wodzie lub skorzystać z pomocy octu. W tym celu należy wymieszać w misce pięć łyżek octu jabłkowego i litr ciepłej wody, następnie włożyć warzywo do tak przygotowanego roztworu i pozostawić na dwie-trzy minuty. W ten sposób na pewno pozbędziemy się robaków. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.