Papryka marynowana ze słodkim składnikiem to moje odkrycie roku. Nie zliczę, ile słoików już zrobiłam

Co można zrobić z papryki? Możliwości jest wiele. Jeśli uwielbiasz cieszyć się smakiem letnich warzyw w mroźne dni, koniecznie zapoznaj się z poniższym pomysłem. Papryka z miodem do słoików na zimę to moje najnowsze odkrycie. Wychodzi rarytas!

Papryka z miodem do słoików na zimę stanowi jeden z moich ulubionych przetworów, tuż obok ogórków kiszonych i marynowanej cukinii. Przygotowanie jej jest banalnie proste, o czym przekonasz się, zerkając do poniższej instrukcji. Jeśli więc nie masz pomysłu na to, co zrobić z papryki na zimę, koniecznie zostań z nami.

Zobacz wideo Przepis na leczo z kiełbasą wiejską

Co zrobić z papryki na zimę? Najlepiej połącz prostotę wykonania z wyśmienitym smakiem

Lekko słodka, delikatna w smaku papryka marynowana z miodem to idealna przekąska na jesienno-zimowe wieczory. Doskonale sprawdzi się też jako smakowity dodatek do obiadu w gronie rodziny lub znajomych. Jędrne kawałki warzyw świetnie współgrają m.in. z daniami mięsnymi i talerzem przystawek na zimno.

Składniki:

  • 2 kg papryki czerwonej,
  • kilka ząbków czosnku,
  • liście laurowe,
  • ziarenka ziela angielskiego,
  • ziarenka białej gorczycy,

Składniki na zalewę:

  • 1,2 l wody,
  • 250 ml octu 10 proc.,
  • 60 g miodu,
  • 200 g cukru,
  • łyżka soli niejodowanej.
Najlepsza papryka marynowana - przepis (zdjęcie ilustracyjne)
Najlepsza papryka marynowana - przepis (zdjęcie ilustracyjne) fot. pixabay/Alexei_other

Papryka z miodem do słoików na zimę. Sposób przygotowania

Zacznij od dokładnego umycia papryki. W kolejnym kroku pozbądź się gniazd nasiennych, a pozostałą część pokrój w paski i umieść w czystych, suchych słoikach. Do każdego z nich włóż po liściu laurowym, dwóch ząbkach czosnku, a także kilku ziarenkach gorczycy i ziela angielskiego.

W dalszej kolejności przygotuj słodko-kwaśną zalewę. Najpierw zagotuj wodę z octem, a następnie połącz oba składniki z cukrem, miodem oraz solą. Kiedy mieszanka będzie gorąca, przelej ją do słoików. Upewnij się, że wieka są mocno dokręcone.

W ostatnim etapie pozostaje już tylko zakonserwować przetwory. Na dnie wysokiego garnka umieść ściereczkę. Ustaw słoiki do góry dnem, po czym zalej je wodą do 3/4 wysokości. Pasteryzuj przez 10-15 minut od momentu zagotowania, a na koniec odstaw smakołyki do wystygnięcia. W takiej postaci mogą "przeleżakować" na półce w piwnicy lub spiżarni nawet do roku. Smacznego! Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.