Gordon Ramsay otwiera restaurację w luksusowym domu towarowym. Ceny? 80 funtów za burgera

Gordon Ramsay, brytyjski szef kuchni i celebryta, otwiera nową restaurację w Londynie. Kto chce w niej zjeść, musi nastawić się na spory wydatek.

Burger - tani fast food? Gordon Ramsay zmienia jego oblicze... wartość

Jeden z najpopularniejszych brytyjskich szefów kuchni, Gordon Ramsay, już w grudniu otworzy nową restaurację w Londynie. Lokal pod nazwą "Gordon Ramsay Burger" znajdzie się w luksusowym domu towarowym Harrods. Jak wskazuje nazwa, specjalnością lokalu będą burgery. I to nie byle jakie.

Jakie burgery i w jakiej cenie można będzie zjeść u Gordona Ramsaya?

Za 80 funtów (ok. 400 zł) można będzie kupić burgera z polędwicą wołową wagyu (mięso rasy bydła japońskiego o tej samej nazwie, uchodzące za jedno z najlepszych jakościowo i najdroższych), truflowym serem pecorino, borowikowym majonezem i czarną truflą. 42 funty (ok. 210 zł) będzie kosztował burger z kotletem z homara i krewetek z marynowanymi warzywami, sosem aioli i cykorią. Poza tym za 21 funtów (ok. 105 zł) będzie można kupić hot doga, a za 6 funtów (ok. 30 zł) - frytki. 

Restauracja "Gordon Ramsay Burger"

Lokal Gordona Ramsaya funkcjonuje już w Las Vegas, w Hollywood. Serwowane są tam tradycyjne burgery, frytki i koktajle mleczne. Jak czytamy na stronie sieci: 

Nasze burgery wołowe przygotowywane są na ogniu, z mięsa najwyższej jakości. Koktajle mleczne łączą w sobie tradycyjne składniki z kremowym puddingiem, by stworzyć wyśmienity deser. W menu znajduje się także szeroki wybór napojów, koktajli i butelkowanych piw kraftowych

Ceny w tej restauracji są jednak znacznie niższe. Najdroższy z burgerów kosztuje w niej 25,99 dolarów (równowartość ok. 19 funtów, czyli ok. 97 zł). 

Kiedy otwarcie?

Nowa restauracja Gordona Ramsaya otworzy się 4 grudnia, niedługo po zakończeniu narodowego lockdownu, spowodowanego epidemią koronawirusa. Właściciel jest bardzo podekscytowany otwarciem lokalu.

Uwierzcie, to będzie niesamowite doświadczenie, burgery, jakich nie znajdziecie nigdzie indziej. Nasze kotlety będą przygotowywane z najlepszego mięsa w całej Wielkiej Brytanii

- czytamy na portalu Independent.

Zobacz wideo Jeśli akurat nie wybieracie się do Londynu i ni eplanujecie wydać 80 funtów na burgera, może przygotujecie go w domu? Oto nasza propozycja z kurczakiem.

Gordon Ramsay się ceni

To nie pierwszy raz, kiedy ceny w restauracjach Ramsaya są szeroko komentowane. W jednej z jego restauracji sprzedawana jest ryba z frytkami w cenie 18,50 funta (ok. 92 zł). 

Więcej frytek widziałem w dziobie mewy.

- Tak rozmiar porcji skomentował jeden z użytkowników na Twitterze. Ktoś inny napisał:

Już wolę iść do lokalnej knajpy, gdzie za taką kwotę kupię jedzenie dla całej rodziny. A może nawet coś jeszcze zostanie w kieszeni.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.