Zamrażasz chleb? Zrób to w taki sposób, by pieczywo po wyjęciu było smaczne i chrupiące

Odpowiednie przechowywanie żywności pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale przede wszystkim uchronić nas przed marnowaniem jedzenia. Przykładem jest zamrażanie chleba. Coraz częściej słyszymy, że ktoś wrzuca do zamrażarki namiar pieczywa. Zdradzimy jak zrobić to poprawnie, aby zachować smak i świeżość chleba czy bułek.
Zobacz wideo Glapiński wyręczył żonę i poszedł do sklepu: Chleb u mnie w pobliżu kosztuje 2,99!

Zamrażanie chleba jest idealnym rozwiązaniem, kiedy kupimy zbyt dużo pieczywa i nie wiemy, co z nim zrobić. Taka sytuacja zdarza się najczęściej podczas realizowania zakupów na imprezę, czy długi weekend. Aby nie marnować jedzenia, warto znać zasady przechowywania żywności.

Jak zamrozić chleb? To ważne dla zdrowia

Źle przechowywana żywność może prowadzić do poważnego zatrucia. W jedzeniu mogą znajdować się takie bakterie jak salmonella, clostridium, listeria czy coli. Dlatego tak istotne jest odpowiednie mrożenie żywności. 

Ważne są również walory smakowe jedzenia, które mrozimy, a później rozmrażamy. W przypadku chleba najlepszym rozwiązaniem jest włożenie świeżego pieczywa do zamrażarki. Jest pewna zasada dotycząca tego rodzaju produktu, a mianowicie, jeżeli umieszczamy w zamrażarce twardy chleb, to taki sam wyjmiemy. Jeżeli świeży, to zachowa swój pierwotny stan także po rozmrożeniu. Należy jednak pamiętać, aby nie wkładać ciepłego lub gorącego pieczywa do zamrażarki. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Chleb w zamrażarce. Jak długo może w niej pozostać?

W kwestii zamrażania jedzenia bardzo istotny jest czas. W zależności od rodzaju pieczywa, niektóre produkty można przechowywać dłużej lub krócej. W przypadku pieczywa zaleca się, aby zjeść go w ciągu trzech miesięcy od zamrożenia. Jeżeli jednak posiadamy chleb na zakwasie, to jego przydatność o spożycia znacznie się skraca i wynosi cztery tygodnie.

Nie ma co kryć, ciężko zapamiętać, kiedy umieściliśmy coś zamrażalniku. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest opisywanie każdej rzeczy. Chleb wkładamy do woreczka, zamykamy szczelnie i opisujemy. Liczymy na kiedy przypada data ważności do spożycia. Zapisujemy termin i dopiero wówczas umieszczamy w zamrażarce.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.