Jagna Niedzielska

O Jagnie Niedzielskiej mówi się, że jest jedną z polskich twarzy idei zero waste. Miłośniczka i propagatorka nurtu niemarnowania w kulinariach. Autorka książki - poradnika z ponad 90 przepisami kulinarnymi Bez resztek. Prowadząca program Bez reszty. Kuchnia zero waste oraz współprowadząca Widelcem po mapie. Na co dzień szefowa kuchni grupy kulinarnej Tygiel oraz firmy cateringowej. Jagna jest kreatorką smaków oraz docenianą kulinarną artystką - uwielbia, gdy w daniach mieszają się smaki, faktury i kolory, dlatego jej drugą specjalnością jest kuchnia hawajska, gdzie tradycyjne, rajskie przepisy łączą, między innymi, smaki Japonii, Chin, Tajlandii, Filipin czy Portugalii. W wolnych chwilach daje upust swojej artystycznej duszy, tworząc zaskakujący food design. Jej przepisy oraz zdjęcia publikowane pod hasłem architektura kulinarna, znane są już w Berlinie, Francji, Czechach i w Stanach Zjednoczonych.

Jagna Niedzielska
 • Marnowanie wody to nie tylko kapiący kran. Wyprodukowanie kilograma wołowiny zużywa 15 tys. litrów
 • Dynia na 100 procent - od skórki do pestek. Porady i przepisy od Jagny Niedzielskiej

  Dynia na 100 procent - od skórki do pestek. Porady i przepisy od Jagny Niedzielskiej

  Dynia to warzywo na 100 procent. Cudownie wpisuje się w kuchnię #bezresztek. Co najmniej dwie odmiany spośród tych jadalnych nadają się do zjedzenia w całości. Jest to całkiem dobra wiadomość, ponieważ obieranie dyni ze skórki nie należy do łatwych czynności. Hokkaido oraz piżmowa są najbardziej powszechne i można zjeść każdą ich część.

 • Śliwka w słoik - teraz jest na to najlepszy czas. Jagna Niedzielska podpowiada, których odmian do czego użyć

  Śliwka w słoik - teraz jest na to najlepszy czas. Jagna Niedzielska podpowiada, których odmian do czego użyć

  Dbając o dobrą i zróżnicowaną dietę, warto sięgać po owoce przez cały rok. Szczególnie w sezonie letnim i od lokalnego dostawcy - mają najwięcej witamin i wartości odżywczych. Pod koniec sierpnia i na początku września, czyli właśnie teraz, króluje Pani śliwka. Nie przegap tego momentu, bo to owoc, który można zamknąć w słoiku na wiele sposobów. Tym tekstem dołączam do akcji #słoiki2020, bo zachowywanie sezonowych dobrodziejstw to wręcz obowiązek każdego szefa kuchni - również domowego.

 • Kiszonki warzywne to mocarne superjedzenie. Kupujecie gotowce? Czytajcie etykiety

  Kiszonki warzywne to mocarne superjedzenie. Kupujecie gotowce? Czytajcie etykiety

  Kiszonki to królowe - są charakterne i mocarne. Wspomagają i regulują pracę jelit oraz ułatwiają trawienie. Dostarczają też mocnej dawki witaminy C. To arcyważna witamina potrzebna zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy organizm walczy o dobrą kondycję układu odpornościowego. Łatwo się jednak naciąć na kwaszone słoiki, które podszywają się pod kiszonki. Podczas kiszenia zachodzi naturalna fermentacja, do której wykorzystuje się siły natury. W przypadku kwaszenia wrzuca się do słoików niemile widzianą chemię. Dlatego czytajcie etykiety.