Tłusty czwartek 2021 - kiedy wypada najsłodszy dzień w roku?

Kiedy tłusty czwartek się zbliża, jesteśmy ze wszystkich stron zasypywani ofertami cukierni, promocjami na słodkości w supermarketach i przepisami na domowe smakołyki. W tym chaosie informacyjnym może nam umknąć najważniejsza kwestia - kiedy przypada tłusty czwartek?

Kiedy przypada tłusty czwartek 2021? 

Którego jest tłusty czwartek w tym roku? „Święto pączka” wypada już niebawem – 11 lutego. Pamiętajcie, aby zaopatrzyć się w słodkości w cukierni lub składniki do własnoręcznego ich przygotowania! Domowe pączki, oponki i faworki wcale nie są trudne do przygotowania i poradzą sobie z nimi nawet początkujący kucharze. Wspólne przyrządzanie smakołyków, nadziewanie ich i ozdabianie może być wspaniałą zabawą, w którą warto zaangażować bliskich. Jeśli planujecie samodzielne smażenie pączków i innych słodkości, koniecznie sprawdźcie nasze przepisy na pączki w wersji tradycyjnej lub wersji fitpyszne faworki, a także oponki serowe

Tłusty czwartek 2021 - już czas, by złożyć większe zamówienia w cukierni

Zamierzacie złożyć zamówienie w pobliskiej cukierni? Lepiej od razu sprawdźcie, jak to zrobić! Niektóre lokale, zwłaszcza te dobrze znane w okolicy, już teraz ogłaszają zasady składania zamówień. Część z nich wyznacza ostateczne terminy zamawiania pączków – zwłaszcza w większych ilościach – aby móc się wyrobić przed tłustym czwartkiem. Warto o tym pamiętać, jeżeli planujecie złożyć zamówienie dla całej rodziny lub współpracowników! Tłusty czwartek 2021 jest doskonałą okazja, aby wesprzeć ulubioną cukierenkę lub restauracje. Może zrobicie komuś słodki prezent? W dobie pandemii warto zwrócić uwagę na mniejsze lokale w najbliższym sąsiedztwie, które przez długi lockdown borykają się z nie lada problemami.

Kiedy wypada tłusty czwartek? 

Tłusty czwartek przypada w ostatnim tygodniu karnawału, a jego data jest zależna od tego, kiedy w danym roku będzie Wielkanoc. Tłusty czwartek 2021 będziemy obchodzić 11 lutego.

Zobacz wideo Faworki, chrust i róże, czyli karnawałowe słodkości
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.