Królowa Elżbieta II nigdy nie je kwadratowych kanapek. Dlaczego? Powodem jest wielowiekowa tradycja

Gotowanie dla rodziny królewskiej nie jest łatwe. Należy przestrzegać długiej listy zasad, w których zostało wyszczególnione zarówno to, co spożywa królowa Elżbieta II, jak i to, czego unika. Nawet kanapki muszą być przygotowane w ściśle określony sposób.

Przepisy te nie zostały narzucone przez samą królową Elżbietę II. Sposób, w jaki rodzina królewska spożywa kanapki z szynką i serem szwajcarskim, sałatką jajeczną albo masłem orzechowym i dżemem, jest wynikiem zasad, które zostały ustalone wiele lat temu i pozostają nienaruszone. Opowiadał o tym były szef kuchni royalsów, Graham Newbould, na kanale Royal Realty na YouTubie.

Zobacz wideo Kanapka z pieczonym indykiem

Przeczytaj więcej podobnych treści na stronie głównej Gazeta.pl.

Królowa Elżbieta II i cała rodzina królewska unika wszystkiego, co ma ostre krawędzie

Podczas gdy inni mogą kroić chleb na kanapki tak, jak im się podoba, kucharze brytyjskiej rodziny królewskiej muszą unikać pieczywa o ostrych krawędziach. Zgodnie z tradycją, nie należy podawać monarsze niczego, co ma ostro zakończone brzegi. Niegdyś oznaczało to bowiem, że chce się obalić tron. W związku z tym, chleb podawany królowej i członkom jej rodziny bezwzględnie musi mieć zaokrąglony kształt. Oprócz tego musi być odpowiednio cienki. 

Co lubi królowa Elżbieta II, a czego unika w swojej diecie?

Brytyjska monarchini lubi jajecznicę z truflami, polędwicę wołową, czekoladę. Lubi mięsa i sałatki, preferuje wyłącznie sezonowe owoce i warzywa. Na śniadanie je najczęściej płatki, owsiankę, tost z dżemem pomarańczowym, od czasu do czasu również jajecznicę lub jajka po benedyktyńsku. Unika natomiast wszystkiego, co zawiera czosnek oraz produktów ciężkostrawnych, takich jak makaron czy ziemniaki (według: angloville).

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.