Gofrowe paragony grozy nad morzem. Rosną ceny popularnej przekąski w Gdańsku i Sopocie

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a ceny popularnej przekąski, jaką są gofry już zaczynają rosnąć. W internecie można znaleźć pierwsze paragony grozy z gofrowych budek. Chrupiąca przekąska będzie nas sporo kosztować w 2022 roku.

Więcej ciekawych przepisów znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Chłodnik z botwinki

Wielu z nas nie wyobraża sobie wycieczki nad polskie morze bez zjedzenia chrupiącego gofra. Jednak rosnąca inflacja ciągnie za sobą również ceny. Czy pyszna, wakacyjna przekąska też podrożała? Jak podaje Jakub Cyrzan z Dziennika Bałtyckiego, ceny istotnie są wyższe niż przed laty. Jak kształtują się w Gdańsku i Sopocie? Oto krótkie podsumowanie.

Jak zrobić gofry bez gofrownicy? To banalnie proste [PRZEPIS]Jak przygotować gofry bez gofrownicy? Z tymi trikami jest to banalnie proste

Ceny gofrów w Gdańsku nieco różnią się w zależności od popularności danego miejsca w mieście

O ile cena samego gofra (bądź ewentualnie z cukrem pudrem) jest wszędzie podobna i wynosi ok. 6 - 7 zł za porcję, tak koszty dodatków już się różnią:

  • bita śmietana - od 3 do 5 zł,
  • owoce - od 3 do 6 zł,
  • polewa - od 3 zł.

Dla rodziny trzyosobowej gofr ze śmietaną i owocami może kosztować od 36 zł do nawet 54 zł w zależności od miejsca zakupu. Najtaniej jest w mało obleganych punktach miasta, a najwyższe ceny są w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach.

Gofry. Anna Starmach zastępuje połowę mleka innym składnikiemPrzepis na puszyste gofry. Anna Starmach dodała jeden składnik. "Jaka zmiana"

Sopot to drugie miasto nad morzem, w którym ceny gofrów znacząco wzrosły w 2022 roku

Z kolei w Sopocie ceny są trochę wyższe od Gdańskich. Suchy gofr (lub co najwyżej z cukrem pudrem) kosztuje tu około 8 zł. Dodatki oczywiście podbijają cenę:

  • gofr z bitą śmietaną - 12 zł,
  • gofr z bitą śmietaną i owocami - 16 - 17 zł.

 Oczywiście, podobnie jak w Gdańsku ceny są wyższe w bardziej obleganych przez turystów lokalizacjach.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: