Jak wybrać soczystego i słodkiego arbuza? Zastukaj w owoc, zanim go kupisz - ta metoda wszystko zdradza

Arbuz to bez dwóch zdań wakacyjny, letni owoc, ale także źródło wielu witamin. W upalne dni to świetne doskonały wybór, by dodatkowo nawodnić organizm - jego skład to około 92 proc. wody. Zastanawiasz się jak wybrać soczystego i słodkiego arbuza? Istotny jest jeden szczegół.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dla wszystkich miłośników arbuzów przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu zawsze będziecie wybierać najlepsze egzemplarze. I już nigdy nie poczujecie rozczarowania, próbując kupionego arbuza. Zawsze będzie smakował wyśmienicie - słodki, soczysty i jędrny. 

czy arbuz jest owocem?Arbuz to owoc, a może jednak warzywo? Odpowiedź może zaskoczyć

Jak wybrać dobrego arbuza? Kluczowy jest ten szczegół

Przy wyborze arbuza, wiele osób zwraca uwagę na kształt, kolor czy wagę owocu. Z kolei ci, który kupują go w kawałkach, sprawdzają kolor i strukturę miąższu. Na wstępie zaznaczamy, że lepiej kupować arbuza w całości, ponieważ dłużej można go przechowywać i często lepiej smakuje.

Najważniejszą kwestią przy zakupie jest sprawdzenie jasnej plamy na dole arbuza. Wbrew pozorom nie świadczy ona o niczym złym. Wręcz przeciwnie. Im ciemniejszy jest jej kolor i większa powierzchnia, tym słodszy i dojrzalszy będzie nasz owoc. Dobrym znakiem i gwarancją zadowolenia są również brązowe siateczki na powierzchni arbuza - informują nas, że owoc będzie słodki i smaczny. Należy natomiast unikać egzemplarzy, które mają zielony ogonek - prawdopodobnie nie są jeszcze odpowiednio dojrzałe. 

Zobacz wideo Z tymi owocami prawie każdy ma problem. Jak sprytnie obrać i pokroić mango, arbuza albo granat?

Arbuz - jak kupić najlepszy owoc?

Jeśli zastosowaliśmy wszystkie powyższe metody, została nam jedna i zarazem najważniejsza. Należy zastukać w arbuza - jeśli dźwięk jest głęboki, jak dudnienie, można śmiało go kupić, z kolei cisza sugeruję, że owoc nie jest odpowiednio dojrzały. Ta z pozoru śmieszna metoda może wydawać się niedorzeczna, jednak wskazuje na to, jaki jest smak owocu. Warto także wspomnieć, że okrągłe niczym piłka arbuzy będą bardzo słodkie i wyraziste, natomiast te podłużne zawierają więcej wody i soku.

Więcej o: