Wysokie ceny masła? Tiktokerka zdradziła, jak robi je w domu. Wystarczy zaledwie jeden składnik

Wysoki poziom inflacji zmusza nas do oszczędzania nawet na podstawowych produktach. Cena masła jest bardzo wysoka w polskich sklepach. Jednak jak się okazuje, ten problem dotyka nie tylko nas. W Wielkiej Brytanii tiktokerka, która miała dość kupowania drogiego masła, wykonała domową wersję. Podzieliła się swoim przepisem w sieci.
Zobacz wideo "Zaczynamy jeść luksusowo, mimo zwykłości". Dlaczego warzywa tyle kosztują?

Choć wszechobecna drożyzna jest nam już dobrze znana, to jednak jak się okazuje, wzrost cen powoduje różnego rodzaju zachowania w społeczeństwie. Nic w tym dziwnego, w końcu kiedy pomimo naszej wytężonej pracy nie jesteśmy w stanie zapłacić za podstawowe zakupy, narasta w nas frustracja. Jednak to nie jedyne skutki inflacji. Kiedy próbujemy dodatkowo zaoszczędzić, uciekamy się do różnych pomysłów. Przykładem może być brytyjska tiktokerka.

Jak suszyć śliwki w piekarniku, aby miały miękki miąższ? Przepis jest bardzo prostyJak suszyć śliwki w piekarniku, aby miały miękki miąższ? Przepis jest prosty

Drogie masło? Tiktokerka znalazła sposób. Oto domowy przepis

Kobieta o imieniu Emily, występująca na TikToku pod pseudonimem Sass Bakes zamieściła nagranie, na którym prezentuje jak wykonać masło w domu. Do jego przyrządzenia użyła wyłącznie jednego składnika. 

Do shakera wlała tłustą śmietanę. Mocno zakręciła naczynie i zaczęła nim potrząsać. Choć kobieta zaznacza, że proces jest dosyć żmudny, to należy uzbroić się w cierpliwość.

Będziesz mieć wrażenie, że zaraz odpadną ci ręce i że śmietana już bardziej nie zgęstnieje - naprawdę zgęstnieje, nie przestawaj

- tłumaczy Sass.

Jeśli tłuszcz zaczął już zbijać się w bryłki, to znak, że jesteśmy blisko

- dodaje tiktokerka.

Nic w tym dziwnego, w końcu od lat wiadomo, że masło powstaje w wyniku intensywnego ubijania tłustej śmietany. Dawniej na wsi kobiety posiadały własne drewniane maselnice, do których wlewały śmietanę i ubijały ją aż powstanie domowe masło

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak zrobić bitą śmietanę z mleka? To możliwe, ważne są jednak pewne zasady. Zdradzamy prosty przepisJak zrobić bitą śmietanę z mleka? To możliwe, ważne są jednak pewne zasady

Wysokie ceny masła? Ten problem dotyka nie tylko Polaków

Kiedy za dobra luksusowe musimy zapłacić więcej, to ten fakt nie wzbudza w nas większego sprzeciwu. Jednak gdy okazuje się, że za kostkę masła płacimy 15 złotych, to wzrasta nasza pomysłowość. Oczywiście zawsze możemy kupić produkt gorszej jakości i zapłacimy nieco mniej, ale ceny ogólnie wahają się średnio w granicach 10 złotych. 

Kilka dni temu byłam zaskoczona, kiedy szukając masła na sklepowej półce, okazało się, że na półkach leżą jedynie produkty "masłopodobne" o niskiej cenie. Okazało się, że cena zwykłego masła była już nie do przyjęcia dla klientów i zaczęła się ustawiczna kradzież.

Dlatego prawdziwe masło zostało umieszczone w osobnej lodówce, do której dostęp miał wyłącznie sprzedawca. O ile można zrezygnować z masła, to jednak jak widać, pomysłowość przybiera różny charakter.

Jednak ten problem nie dotyczy wyłącznie Polski. W Wielkiej Brytanii ceny żywności także poszybowały w górę, a mieszkańcy uciekają się do zmiany nawyków żywieniowych bądź przygotowują własne produkty, jak między innymi wspomniana tiktokerka.

Więcej o: