Jak szybko i dokładne umyć kuchenkę? Ten trik sprawi, że będzie lśniła. Kosztuje mniej niż 2 zł

Sprzątanie kuchni bywa uciążliwe, gdy chcemy zrobić to dokładnie, a jednocześnie nie poświęcać sprzątaniu zbyt dużo czasu. Istnieje zaskakująco prosty sposób na to, by umyć kuchenkę gazową w kilka chwil. Wystarczy wykorzystać do tego jeden prosty trik, a brud wręcz wytopi się ze wszelkich zakamarków.

Przyszedł czas na to, by umyć kuchenkę gazową, ale przeraża cię wizja uporczywego szorowania plam i tłuszczu przez całe popołudnie? Wiemy, co możesz zrobić, by skutecznie poradzić sobie z zabrudzeniami w kilka chwil. I to bez szorowania oraz skrobania zaschniętych plam. Wystarczy, że wypróbujesz jeden prosty trik, który będzie kosztował cię mniej niż 2 zł.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak szybko i skutecznie umyć kuchenkę gazową, by jej nie zniszczyć? Pamiętaj o kilku rzeczach

Zanim zabierzesz się za czyszczenie kuchenki gazowej, odpowiednio się do tego przygotuj, by jej nie zniszczyć. Gdy zdejmiesz z kuchenki wszystkie elementy, zabezpiecz wyloty gazu, korzystając z niewielkich kawałków folii spożywczej. Dzięki temu nawet dogłębne czyszczenie kuchenki nie wpłynie negatywnie na jej późniejsze działanie. Pamiętaj też, aby myć ją za pomocą przeznaczonej do tego chemii. Zbyt silne detergenty mogą zniszczyć powierzchnię kuchenki lub poszczególne jej elementy. Jeśli nie masz pod ręką odpowiedniego płynu, wyczyść urządzenie mieszanką wody i octu w proporcjach 1:1 z dodatkiem odrobiny płynu do naczyń.

Ten sposób kosztuje mniej niż 2 zł, a pomaga błyskawicznie wyczyścić kuchenkę. Co będzie ci do tego potrzebne?

Ten sposób może wydawać się zdumiewający, jednak jest niezwykle skuteczny. Wystarczy, że sięgniesz po ulubiony płyn do mycia kuchenek oraz po folię spożywczą. Jednorazowe umycie kuchenki będzie kosztować cię w sumie mniej niż 2 zł. Zanim zaczniesz używać detergentów, zdejmij z urządzenia ruszt oraz palniki. Ruszt i metalowe nakładki palników możesz śmiało umyć w zmywarce. Czas zająć się kuchenką.

Wystarczy, że obficie spryskasz powierzchnię kuchenki specjalnym płynem, a następnie nałożysz na nią folię spożywczą. Już po chwili zauważysz, że piana zaczyna wyciągać brud ze wszelkich zakamarków. Odczekaj około 30 minut, a następnie zdejmij folię i zmyj detergent wilgotną, delikatną gąbeczką. Dzięki temu ominie cię konieczność skrobania oraz szorowania zabrudzeń - płyn i folia zrobią to za ciebie.

Więcej o: