Wyrzucasz skorupki po jajkach do śmieci? Popełniasz błąd! Mają cudowne działanie

Wyrzucasz skorupki po jajkach do śmieci? Z całą pewnością. Okazuje się jednak, że popełniasz w ten sposób ogromny błąd. Skorupki po jajkach mogą być niezwykle przydatne ze względu na swoje magiczne właściwości. Do czego warto je użyć? Podpowiadamy.

Jajka to nieodłączny element polskiej kuchni - jeden z najważniejszych składników, którego nie może zabraknąć. W ciągu miesiąca zużywamy ogromną liczbę jajek, ale najczęściej pozbywamy się skorupek od razu po rozbiciu jajka. Dlaczego nie powinniśmy tego robić? Odpowiedź potrafi zaskoczyć.

Zobacz wideo Wolny wybieg czy chów klatkowy? Które jajka kupić?

Wyrzucasz skorupki po jajkach do śmieci? Wykorzystaj je w ogrodzie

Wielu osobom wydaje się, że skorupki po jajkach są całkowicie bezużyteczne. Nic bardziej mylnego! Można wykorzystać je w ogrodzie. Świetnie sprawdzą się w walce ze szkodnikami - na przykład ślimakami. Wystarczy, że pokruszymy skorupki jajek, a następnie rozsypiemy je w miejscach, które upodobały sobie szkodniki. Ostre skorupki jajek będą je ranić, więc szybko zrezygnują z tego nieprzyjemnego spaceru.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Skorupki po jajkach świetnie sprawdzają się również jako nawóz naturalny. Wystarczy wsypać pokruszone skorupki jajek do ziemi podczas sadzenia roślin. Dzięki temu będzie bardziej odżywiona, co wpłynie pozytywnie na wzrost i rozwój roślin.

Skorupki po jajkach pomogą w sprzątaniu. Efekty mogą zaskoczyć

Skorupki po jajkach wcale nie są bezużyteczne. Świetnie poradzą sobie również w walce z zabrudzeniami. Jeśli myślisz, że twój ulubiony garnek poszedł już na straty, ponieważ nie da się go wyczyścić, to jednak jest dla niego szansa. Wystarczy, że do garnka wrzucimy skorupki po jajkach, dolejemy płynu do mycia naczyń i ciepłej wody. Skorupki, które się rozpadną, zadziałają jak papier ścierny, który zetrze brud.

Więcej o: