Jak zrobić lukier? Wystarczy chwila, by twój wypiek nabrał uroku, ale i charakteru

Jak zrobić lukier? Warto to wiedzieć, ponieważ przygotowuje się go błyskawicznie, a potrafi nadać wypiekom charakteru i uroku. Dzięki niemu będą prezentować się o niebo lepiej. Podpowiadamy, co zrobić, by lukier wyszedł idealnie.

Lukier świetnie nadaje się do dekorowania pączków, ciast, bułeczek drożdżowych i wielu różnorodnych wypieków. To niewielki dodatek, ale potrafi pozytywnie wpłynąć na smak łakoci przygotowanych w domu. Zrobienie lukru nie jest trudne. Podpowiadamy, jak zrobić to krok po kroku.

Zobacz wideo Chcesz ozdobić ciasteczka? Mamy przepis na doskonały lukier

Jak zrobić lukier? Domowy sposób na szybką dekorację ciasta

Lukier to doskonała propozycja na zmianę wyglądu, ale i smaku słodyczy. Możemy przygotować go w błyskawiczny sposób i nie potrzebujemy do tego wielu składników. Wystarczy cukier puder i trochę wody.

Składniki:

  • 400 g cukru pudru,
  • ok. 60 ml wody.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przepis na lukier. Sposób przygotowania krok po kroku

Przygotowanie lukru jest banalnie proste. Wystarczy chwila do jego przygotowania, a sprawi, że pączki lub ciasto będą wyglądać i smakować przepysznie.

Burger Drwala 2023 - do kiedy jest w McDonald's? (zdjęcie ilustracyjne)Burger Drwala 2023 - do kiedy jest w McDonald's? To już ostatni dzwonek

Sposób przygotowania:

  1. Przesiewamy cukier puder do oddzielnego naczynia.
  2. Stopniowo dolewamy do lukru wody. Robimy to za pomocą łyżeczki.
  3. Dolewamy wodę,  ucierając w tym czasie cukier, do momentu utworzenia jednolitej i gęstej masy.
  4. Musimy uważać, by cukier nie był ani zbyt gęsty, ani zbyt rzadki. Można rozcieńczyć go wodą lub dodać cukru pudru, by uzyskać odpowiednią konsystencję.
  5. Jeśli konsystencja lukru pozwala dowolnie go formować i jest ciekła, to możemy zacząć dekorować nim wypieki.

Co robić, gdy ziemniaki szybko gniją? (zdjęcie ilustracyjne)Ziemniaki szybko gniją? To sprawi, że będą dobre przez całą zimę

Jak zrobić kolorowy cukier puder?

Przygotowanie kolorowego cukru pudru nie jest trudne. Wystarczy dodać odpowiedni barwnik spożywczy. Można jednak skorzystać z naturalnych składników. Jeśli kolor ma być lekko złotawy, możemy dodać sok z pomarańczy lub cytryny. Jeśli kolor ma być ciemny, świetnie sprawdzi się odrobina kakao. Na zielono lukier zabarwi sok z liści szpinaku.

Więcej o: