Czy wiesz, kiedy siać pomidory? Zapisz tę ważną datę w kalendarzu. Przyda ci się dosłownie za moment

Nadchodząca wiosna to czas, w którym warto zacząć przygodę z ogrodnictwem. Nie ważne czy mamy duży teren za domem, czy jedynie kilka doniczek na balkonie. Do uprawy warzyw nie potrzebujemy profesjonalnego sprzętu i profesjonalnych umiejętności. Wystarczy podstawowa wiedza i chęci. Kiedy siać pomidory, by cieszyć się ich smakiem tego lata? To już niedługo.

Nie ma nic lepszego od smaku dojrzałych pomidorów z własnego ogrodu. Satysfakcja płynąca z uprawy własnych warzyw jest warta wysiłku i pracy, które trzeba włożyć w opiekę nad roślinami. Przygodę z własnym warzywnikiem warto zacząć jeszcze zimą. Kiedy siać pomidory? To jedne z warzyw, które wysiewać można na przełomie zimy i wiosny. Warto pamiętać o kilku szczegółach.

Jak się za to zabrać? To nie takie trudne

Choć można kupić późną wiosną sadzonki krzewów, warto cały proces poprowadzić od początku do końca. Wysiew nasion można zrobić jeszcze zimą lub bardzo wczesną wiosną. Dajemy maksymalnie dwa na doniczkę. Tak przygotowane krzewy pomidorów będą potrzebowały kilku tygodni, zanim pojawią się pierwsze mocne pędy. Z racji na spore rozmiary roślin, z czasem sadzonki należy przesadzić do większych donic lub skrzynek, szczególnie, jeśli bryła korzeniowa nie mieści się w dotychczasowym miejscu. Wymagają również dużo słońca i ciepła. To bardzo ważny proces, ponieważ w początkowym etapie roślina tworzy system korzeniowy. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i być systematycznym.

Zobacz wideo Wpływają na libido i potencję, a także zapobiegają nowotworom. Cudowne pomidory!

Kiedy siać pomidory? Ważna data dla ogrodników

Kiedy siać pomidory? Ten czas to początek marca. Końcówka zimy i początek wiosny to najlepszy czas, by zacząć wysiew krzewów pomidora. Rośliny te potrzebują dużo światła słonecznego, dlatego nie warto robić tego w lutym, kiedy dzień jest nieco krótszy. Należy też uważać, by nie wystawiać sadzonek na nadmierną ekspozycję sztucznego światła. Może to przyspieszyć ich rośnięcie, a nie jest to wskazane. Pomidory sadzimy do gruntu dopiero po 15 maja, by mieć gwarancję, że nie zaatakują ich nocne przymrozki. Wyjątkiem jest posiadanie szklarni. Wtedy czas wsadzania wysianych sadzonek nie jest, aż tak zależny od warunków pogodowych na zewnątrz. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.