Chleb z Biedronki za mniej niż 3 zł - produkt z dobrym składem, czy chemiczna podróbka pieczywa?

Wszystkim dobrze znany sklep Biedronka w ofercie ma wiele perełek z dobrym składem i ceną. Na liście znajduje się także chleb pszenno- żytni, który kosztuje niecałe 3 zł - pieczywo robi furorę w sieci, a wszystko przez dobrą jakość, która idzie w parze z niskim kosztem.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wielu dietetyków i osób zajmujących się rozpisywaniem jadłospisów, duży nacisk nakłada na jakość produktów. Niestety nie zawsze idzie to w parze z niską ceną, nawet jeśli chodzi o pieczywo. Agnieszka Pocztarska, twórczyni kanału @czytamyetykiety na Instagramie postanowiła wziąć pod lupę najtańszy chleb z biedronki - oceniany jest skład, smak i oczywiście cena. 

Pieczywo z Biedronki - hit czy półprodukt? 

Szalejąca inflacja daje się we znaki, szczególnie podczas codziennych zakupów w sklepach spożywczych. W ostatnich miesiącach nawet ceny pieczywa potrafią zaskoczyć - bohenek chleba w wielu piekarniach to koszt nawet 10 czy 15 zł! Jak się jednak okazuje, w popularnych dyskontach jest znacznie taniej, rzutuje to jednak na jakości pieczywa oraz składnikach, na którym bazuje. 

Na Instagramie @czytamyetykiety nurtujący dylemat taniego pieczywa ostał szybko rozwiązany. Pod lupę wzięło tani chleb z Biedronki za mniej niż 3 zł - jak się okazało, skład wypada bardzo dobrze, a jakość idzie w parze z normalną, przystępną ceną. Nic więc dziwnego, że produkt szybko znika ze sklepowych półek. 

Zobacz wideo Jak jeść zdrowo, gdy inflacja puka nam do drzwi? "Żegnajcie himalajskie sole za 149 zł/kg"

Tani chleb za mniej niż 3 zł - jakość idzie w parze z niską ceną

Chleb pszenno- żytni krojony "Piekarnika dla Ciebie" to dla wielu klientów Biedronki numer jeden wśród pieczywa. Ma rewelacyjny skład - na liście produktów znajdziemy mąkę pszenną, mąkę żytnią, zakwas żytni, wodę, drożdże i ekstrakt ze słodu jęczmiennego. Za 2,75 zł mamy zatem 500 g dobrej jakości pieczywa, które pozbawiony jest utleniaczy, barwników czy konserwantów.  

To nie jedyny złoty produkt który dostaniemy na dziale piekarnianym popularnej sieci sklepów. Furorę robi także inny chleb - żytni, który bazuje zaledwie na trzech składniki: mące żytniej, wodzie i soli. Bochenek kosztuje jedynie 2,99 zł. Werdykt jest zatem oczywisty - tanie pieczywo jest dostępne, wystarczy jedynie skupić się na składzie i dobrej jakości. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.