Kiedy sadzić cebulę? Już niedługo będzie na to najlepszy moment. Pamiętaj o tych zasadach

Uprawa cebuli dymki jest naprawdę bardzo prosta. Aby wyrosła dorodna, warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Nie wiesz, kiedy dokładnie sadzić cebulę? Na początku kwietnia będzie na to najlepszy moment.

Cebula to jedno z najzdrowszych warzyw i powinno się je spożywać regularnie. Jest niezbędnym dodatkiem wielu zup i potraw mięsnych. Planujesz sadzić cebulę? Właśnie nadchodzi na to najlepszy moment. Podpowiadamy, kiedy i jak sadzić cebulę, aby była zdrowa i dorodna.  

Zobacz wideo Paulina Rzeźniczak odpowiada na hejt. Zastanawia się, czy zniknąć z mediów społecznościowych

Kiedy sadzić cebulę? Najlepiej na początku kwietnia

Cebulę dymkę powinno się sadzić wiosną, na początku kwietnia. Jeśli posadzi się ją za późno, może być gorszej jakości. Najlepiej sadzić ją w systemie rzędowo-pasowym lub rzędowym. Warto dodać, że cebula nie jest wrażliwa na niskie temperatury, dlatego można sadzenie można rozpocząć już pod koniec marca. Jak sadzić cebulę? Każda cebula powinna być zagłębiona w ziemi w trzech czwartych. Jej czubek powinien wystawać znad ziemi. Po umieszczeniu cebul w ziemi należy regularnie odchwaszczać i spulchniać ziemię między nimi. Cebulę należy zbierać, kiedy szczypior zacznie zasychać.

Deser z PRL-u, który uruchamia wspomnienia. Ewa Wachowicz zdradza, co zrobić, by smakował jak dawniej Deser z PRL-u, który uruchamia wspomnienia. Przepis Ewy Wachowicz

Cebulę można też sadzić przed zimą, w październiku i listopadzie

Cebula jest rośliną dwuletnią. Po zbiorach dobrze jest wysuszyć ją w nasłonecznionym miejscu. Cebulę można też sadzić jesienią - najlepszy czas to koniec października i początek listopada, kiedy temperatura spada do około 5 stopni Celsjusza. Zwykle ten czas przypada na około trzydzieści dni przed pogorszeniem pogody i nadejściem mrozów. Aby posadzić ją w dobrym momencie, warto obserwować pogodę i termometr. Jeśli posadzi się ją za późno, nie zdąży zapuścić korzeni. Cebula powinna być sadzona w słonecznym miejscu na dobrze przepuszczalnej, żyznej glebie o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym.

Zupa jajowo-szczawiowa przepisu Magdy Gessler Ugotuj szczaw i dodaj ten składnik. Tak Magda Gessler przygotowuję wielkanocną zupę

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: