Oszczędzają w ten sposób na zakupach. "Czy to w ogóle jest legalne?". Trik wzbudza kontrowersje

Na TikToku pojawiło się nagranie, na którym użytkowniczka pokazuje, jak jej chłopak oszczędza na zakupach w supermarkecie. Chodzi o ważenie bananów. Większość internautów powątpiewa w skuteczność i legalność takiej metody.

W mediach społecznościowych często można trafić na porady na to, jak oszczędzać pieniądze w różnych dziedzinach życia. Ostatnio na TikToku można było zobaczyć film pary, która pokazuje, jak zaoszczędzić na kupowaniu bananów. Co robią tiktokerzy, aby zostawić więcej pieniędzy w portfelu? Ich metoda oburzyła niejednego internautę. Na nagraniu pokazują, jak chłopak obiera owoce przed ich zważeniem.  

Zobacz wideo Część Wilkowyj dziś. Tak wygląda kultowa ławeczka z "Rancza"

Podczas robienia zakupów żywnościowych pieniądze można oszczędzać na wiele sposobów 

Jedni podczas zakupów żywnościowych oszczędzają, korzystając ze specjalnych aplikacji mobilnych, które pomagają znaleźć najniższe ceny w różnych sklepach spożywczych. Inni zawsze szukają promocyjnych ofert, planują posiłki z wyprzedzeniem i uważają na to, aby nie marnować kupionej żywności. Jak się okazuje, można też próbować oszczędzać pieniądze w dość niekonwencjonalny sposób. 

Obrał banana, zanim go zważył. Internautom nie spodobała się taka metoda

Zamieszczone nagranie pokazuje, jak tiktoker, robiąc zakupy w supermarkecie, obiera banana, umieszcza go w plastikowym woreczku i waży. W opisie filmiku można przeczytać, że właśnie w ten sposób tiktokerzy oszczędzają na zakupach.

Film udostępniony na Tiktoku zdobył wiele krytycznych komentarzy. Wiele osób wątpi, żeby dzięki obieraniu bananów, można było naprawdę coś zaoszczędzić. Internauci zaznaczają, że banany nie są aż tak drogie i obranie ich dużo nie zmieni.

Komentujący filmik śmieją się też, że chłopak powinien był zważyć banany bez reklamówki - wtedy zaoszczędziłby jeszcze więcej. Niektórzy zastanawiają się też, czy takie postępowanie nie jest przestępstwem.

Waga plastikowej torebki i jej dodatkowy koszt musiał przyprawiać go o bezsenne noce.
Czy to w ogóle jest legalne? Jak po prostu ukradniesz banana, zaoszczędzisz jeszcze więcej.
To nie jest oszczędzanie, to jest przestępstwo.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.