Syrop z mięty jest przepyszny, a przepis na niego dziecinnie prosty. Połącz te cztery składniki i gotowe

Jak przyrządzić syrop z mięty? Przepis na ten pyszny dodatek do napojów, deserów i różnych potraw jest dziecinnie prosty i każdy sobie z nim poradzi. Do przygotowania syropu potrzeba tylko czterech składników.

Syrop z mięty przez wiele osób dodawany jest do deserów i letnich orzeźwiających napojów. Jak przygotować go samodzielnie w domu? Podajemy jeden z najprostszych przepisów, dzięki któremu będzie można przyrządzić ten pyszny dodatek zarówno do lodów, jak i potraw mięsnych. Do jego przygotowania wystarczą tylko cztery składniki: świeża mięta, cytryna, cukier i woda.

Zobacz wideo Ogromny lej kondensacyjny w pobliżu Wrocławia! Wybrzmiała syrena alarmowa

Syrop z mięty. Przepis na dodatek do letnich deserów

Warto pamiętać, że gotowy syrop z mięty powinno się przechowywać w chłodnym i zaciemnionym miejscu. Nie powinno się wystawiać go na działanie promieni słonecznych. Po otwarciu syrop należy przechowywać i zużyć w ciągu dwóch tygodni.

Składniki:

  • około trzydziestu, czterdziestu gałązek mięty,
  • sok z jednej cytryny,
  • dwa kilogramy cukru,
  • dwa litry wody.

Przygotowanie:

  1. Wypłucz i osusz miętę.
  2. Zagotuj wodę w garnku. Do gorącej, ale nie wrzącej wody dodaj sok z cytryny i cukier. Mieszaj do momentu, aż składniki całkowicie się rozpuszczą.
  3. Następnie dodaj do garnka miętę i odstaw garnek pod przykryciem na dwadzieścia cztery godziny. Miętę wyjmij z garnka. Syrop przecedź przez sitko i zagotuj.
  4. Gorący syrop wlej do wyparzonych słoików lub butelek. Dobrze je zakręć i pasteryzuj przez około pięć minut. Odstaw słoiki do ostygnięcia. I gotowe!

Syrop z mięty posiada wiele właściwości zdrowotnych

Syrop z mięty warto zawrzeć w swojej diecie z kilku powodów. Mięta to roślina bogata m.in. w antyoksydanty, mentol i witaminy i minerały takie jak witamina C, prowitamina A, żelazo, magnez, wapń oraz cynk. Syrop z niej przyrządzony posiada działanie przeciwbólowe i antybakteryjne. Poza tym poprawia pracę układu trawiennego i łagodzi infekcje dróg oddechowych. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: