Prosty sposób na opadający biszkopt? Dzięki tej babcinej metodzie zawsze wyjdzie idealny

Szukasz sposobu na biszkopt, który nie opadnie? Tradycyjny przepis to nie wszystko. Warto pamiętać o kilku sprawdzonych babcinych regułach, dzięki którym zawsze wyjdzie i będzie doskonałą bazą do różnych deserów.

Biszkopt to uniwersalne ciasto, które jest podstawą różnych tortów. Można z niego przygotowywać też rolady z kremem albo inne desery. Jak go przyrządzić, aby był idealnie miękki i puszysty? Podpowiadamy, jakie triki dobrze jest stosować w czasie jego przygotowania i czego lepiej unikać, aby nie zepsuć biszkoptu.

Zobacz wideo Beata Kozidrak w szczerej rozmowie: Nie lubię chodzić do Urzędu Skarbowego i tłumaczyć się, ile to ja zarobiłam

Podczas przygotowywania biszkoptu największym wrogiem będzie pośpiech

Jeśli biszkopt nie wyszedł, opadł i ma zakalec nie warto się zniechęcać, ale dobrze jest spróbować upiec go na nowo korzystając z zasad, których przestrzega każdy doświadczony cukiernik. Prawdopodobnie potrzeba poświęcić więcej czasu na samo przyrządzanie ciasta - pośpiech i brak cierpliwości może okazać się bowiem największym wrogiem podczas pieczenia biszkoptu. Co nagle, to po diable! Poza tym warto pamiętać, że wszystkie składniki powinny mieć temperaturę pokojową, dlatego jajka powinno się wyjąć z lodówki odpowiednio wcześniej. Kolejna istotna kwestia to ubijanie ciasta w suchej i czystej misce.

Babcina metoda sprawi, że biszkopt wyjdzie idealnie

Biszkopt powinno się przygotowywać powoli. Kiedy już wstawi się ciasto do piekarnika, nie wolno otwierać drzwiczek w trakcie pieczenia. Nagła zmiana temperatury może wpłynąć bardzo niekorzystnie na efekt końcowy. Nie można też wyciągać ciasta zbyt wcześnie. Upieczony biszkopt powinien mieć złocistą barwę.

Jaka jest babcina metoda na opadające ciasto? Aby biszkopt wyszedł odpowiednio pulchny, przede wszystkim należy przygotować odpowiednio masę z żółtek. Wszystkie żółtka z cukrem należy ubić na puszystą pianę i dopiero potem dodać ją do ubitych białek. W ten sposób struktura masy jajecznej będzie o wiele lepiej napowietrzona.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.